mycie włosów pod prysznicem

Znajdź odpowiednie dla swoich potrzeb kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów

Włosy to ta część ciała, o jaką dbają w szczególności kobiety. Jest to bowiem element, na który zwraca się dużą uwagę. Fryzura może być nie tylko dekoracją, ale także może optycznie zmieniać owal twarzy. Często świadczy również o upodobaniach danej kobiety i jest obrazem jej gustu. Dbanie o włosy i preparaty do tego wykorzystywane zależeć będą W pierwszej kolejności od typu włosów. Aktualnie przykładowo duża liczba pań zmienia kolor włosów, a czego wynika konieczność szczególnie troskliwej pielęgnacji w celu uchronienia ich przed zniszczeniem.

przykładowe kosmetyki do pielęgnacji włosów
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele pań także bardzo często sięga po takie przyrządy jak suszarka czy prostownica do włosów. Po zabiegach z zastosowaniem tych urządzeń często włosy potrzebują dodatkowego nawilżenia i odżywienia. W tym celu wykorzystuje się różnorodne odżywki i olejki do włosów (olejki do włosów na triny), a także profesjonalne szampony. Na dzień dzisiejszy w sprzedaży jest tak wiele marek oferujących środki do pielęgnacji włosów, że niekiedy decyzja jest trudna. Oprócz tego w wielu przypadkach wskazane jest wykorzystanie środków domowych.

Dbałość o włosy kręconeWłosy z natury falowane i kręcone tworzą bardzo specyficzną, niełatwą w pielęgnacji odmianę. Co istotne, w większości sytuacji nie można ich uczesać w dowolnej chwili; niekiedy jest to możliwe wyłącznie po namoczeniu. Do rozczesywania często przydają się profesjonalne odżywki bez spłukiwania. Oprócz tego duża liczba kobiet mających kręcone włosy stosuje specjalne pianki, które mają za zadanie fryzurę unieść i podkreślić, a czasem potrzeba innych rzeczy, np – Lublin multiprosti. Stosuje się także specjalne organiczne maski do włosów (więcej na które umożliwiają ich „ujarzmienie”.

Domowe sposoby
Pielęgnacja ciała jest dziedziną, gdzie wiele efektów można uzyskać z użyciem wypróbowanych domowych sposobów. Tak jest również w przypadku preparatów do włosów. Przykładowo od wielu lat chętnie stosowane są naturalne maski do włosów, tworzone z wykorzystaniem rozmaitych składników. Do najchętniej wykorzystywanych należą żółtka jaj, miód, oliwa z oliwek i inne (więcej). Tego rodzaju maseczkę nakłada się na mokre włosy, a później zawija w ręcznik i po pewnym czasie spłukuje. Dobór składników uzależniony będzie od indywidualnych wymagań, a zatem od typu włosów i pożądanego efektu.