perfumy

Zastanawiasz się nad prezentem dla mężczyzny? Perfumy to świetny wybór

Przy okazji świąt czy urodzin naszego taty, brata bądź męża, zawsze namyślamy się, czym go tym razem obdarować. Nie chcemy wręczać następnego krawata, kubka lub śmiesznej koszulki, gdyż to oklepane podarunki, których nie możesz znowu podarować bardzo bliskiej ci osobie. Poszukujesz czegoś wyjątkowego, a tym niezwykłym upominkiem mogą być perfumy. Jeżeli dotąd bałaś się kupować zapach dla kogoś innego niż dla siebie, musisz pozbyć się tych lęków, ponieważ to wcale nie tak ciężkie zadanie, jak sądziłaś.

perfumy
Autor: Subratasw
Źródło: http://www.flickr.com
Przed wybraniem się na zakupy dobrze jest poznać parę istotnych informacji w temacie perfum. Po pierwsze zapachy podzielone są na kilka grup. Pierwszy typ to zapachy owocowe, jakie dodają wigoru i są nadzwyczaj pozytywne. Możesz je poczuć w Paco Rabanne One Milion 100 ml. Aromat mandarynki miesza się tutaj z intensywnymi przyprawami, co daje naprawdę niespodziewany i niezwykle kusicielskie zapach.

Następna grupa to zapachy kwiatowe, które w perfumach dla mężczyzn nie występują za często, jednak można się z nimi spotkać. Dużo powszechniejsze są zapachy orientalne – trwałe, a jednocześnie dość ciężkie, zatem nie nadają się na wszystkie okazje. Zapachy drzewne natomiast są bardzo ciepłe, a jednym z najczęstszych jest aromat drzewa sandałowego. Należy pamiętać o rześkich zielonych zapachach, zawierających miłe wonie roślinne – doczytaj. Gdy już poznałaś warianty zapachów, musisz wiedzieć o najistotniejszej regule – perfumy dla panów muszą być dyskretne, a zarazem

perfumy
Autor: Paul Blake Howard
Źródło: http://www.flickr.com

fascynujące, więc powąchaj choć kilka propozycji, aby wybrać zapach, który najbardziej ci się spodoba.

Warto też postawić na perfumy o podobnej kompozycji zapachowej do kosmetyków, które stosuje każdego dnia, gdyż ich woń musi współgrać z wodą perfumowaną, a nie odznaczać się od niej. Jeżeli wobec tego szukasz niezwykłych perfum dla swojego mężczyzny, pójdź do perfumerii oraz zdecyduj się na zapach, jakie cię uwiedzie. Szczególnie godny uwagi jest na przykład Comme Des Garcos, obok którego żadna kobieta nie przejdzie bez zaciekawienia. Nie obawiaj się, że nie trafisz w upodobania bliskiego ci pana, gdyż każdy zapach ma coś w sobie oraz zawsze na jakąś okazję będzie można go użyć, choćby na sobotnią imprezę ze znajomymi czy wspólną kolację.