Rozstępy

Profilaktyka najlepszym sposobem na kłopotliwe rozstępy, znaczenie Sculptra w obecnej kosmetyce.

Chyba każdy z nas chciałby jak najlepiej się prezentować, jednak natura niekiedy lubi ludziom spłatać figle. Na powierzchni skóry pojawiają się różnego rodzaju blizny, przebarwienia czy rozstępy, które czasami mogą znacznie pogorszyć wygląd. Często wynikają one z zaniedbań danej osoby, lecz są również takie na jakie nie będzie się miało wpływu, powstałe przykładowo w wyniku wypadku czy choroby.

usuwanie rozstępów
Autor: CROMA
Źródło: CROMA
Wielu problemom skórnym można jakoś zapobiegać – to jest najwygodniejsze wyjście i najczęściej także dużo tańsze od ich późniejszego leczenia. Jeżeli się już jednak pojawią, to na szczęście obecnie można sobie z dużą ich częścią doskonale sobie poradzić, choć rzecz jasna czasami może to dużo kosztować. Najnowocześniejsze lasery i inne urządzenia, specjalne preparaty, kremy i maści są bardzo skuteczne, radzą sobie z różnymi żyłkami na skórze, plamami, przekrwieniami czy nawet tatuażami. Od pewnego czasu dostępne są także sposoby na usuwanie rozstępów, jakie jeszcze niedawno były bardzo dużym problemem dla wielu młodych mam.

Rozstępy przeważnie pojawiają się u kobiet, jakie będą się spodziewać dziecka. W wyniku zmian hormonalnych związanych z przebiegiem ciąży maleje wytrzymałość i elastyczność skóry. Jeżeli do tego dołoży się zwiększenie wagi, to w pewnym momencie włókna pęcznieją i na skórze pojawiają się cienkie początkowo, a później powiększające się paski. Są one niestety trwałe i bardzo ciężkie do wyeliminowania, z tego też powodu najlepszą metodą będzie właściwa profilaktyka.

Bardzo dobrze będą się w niej sprawdzać różnego rodzaju kremy i maści, jakie nawilżają skórę i dostarczają substancji powodujących, że będzie ona bardziej elastyczna i wytrzymała. Jeśli jednak z jakiegoś powodu rozstępy się jednak pojawią, to od niedawna jest również skuteczny sposób na to, żeby sobie z nimi poradzić.

Wykorzystuje się w nim kwas polimlekowy znany też jako Sculptra. Pobudza on produkcję naturalnego kalogenu i znacznie zwiększa sprężystość skóry, i dzięki swoim właściwościom jest szeroko używany w zabiegach odmładzających czy korygujących defekty.