brązowe loki

Zadbana i trwała fryzura na pierwsze deszczowe chłody

Wysuszone letnim słońcem kosmyki, opornie poddadzą się stylizacjom. Jak je układać, żeby zawsze wyglądały ślicznie?

Pianki do włosówdo włosów (https://www.bishop.pl/) to niezbędny kosmetyk w każdej łazience. Ułatwiają układanie fryzury, utrwalają ją, a kosmykom nadają miękkość i puszystość. Dlatego warto wybierać pianki do włosów najwyższej jakości. W przeciwieństwie do lakierów, nie sklejają i nie przylizują włosów. Wyróżnia je również wyjątkowa efektywność, ponieważ do utrwalenia fryzury potrzebna je zaledwie kropla specyfiku. W wypadku króciutkich włosów będzie to kuleczka wielkości orzecha włoskiego, natomiast w przypadku długich pasm – kulka wielkości mandarynki.

Kosmetyk – http://www.beautikon.com/pielegnacja-twarzy.html – powinniśmy równo wcierać w kosmyki, ale absolutnie nie w skórę głowy. Następnie kosmyki należy starannie wysuszyć. Już wtedy możemy je ułożyć z pośrednictwem okrągłej szczotki. Po wyschnięciu pasma są gotowe do dalszej stylizacji. Pianki do włosów często wzbogacone są o specjalistyczne substancje, które chronią kosmyki przed szkodliwą temperaturą, dlatego też powinniśmy użyć specyfiku również przed wyprostowaniem włosów. Taka fryzura sprawdza się przy każdej okazji, zarówno oficjalnej, jak i na uroczystym spotkaniu.

fryzury
Autor: Racoon
Źródło: Racoon

W wypadku systematycznego prostowania kosmyków, dobrze jest zafundować sobie urządzenie wysokiej klasy. Dostępne na rynku prostownice do włosów różni stopień chronienia kosmyków. Dobrze wybrać spośród nich taką, która pracuje skutecznie, ale zarazem łagodnie. Prostownice do włosów różni ilość wbudowanych funkcji, różna jest też cena. Ich koszt wynosi od jedynie trzydziestu złotych aż do czterystu złotych! Bez względu na to, którą wybierzemy, nie zapominajmy, że włosy potrzebują czasem odpoczynku od prostowania.

Należy zadbać też o ich dogłębne odżywiania. Znakomicie sprawdzą się odżywcze maseczki i odżywki, warto polecić także regularne nakładanie olejów do włosów. Odrobina dodana do szamponu zagwarantuje pasmom miękkość i intensywny połysk.

Stosownie wybrane pianki do włosów nie tylko utrwalą fryzurę, ale także będzie pielęgnować kosmyki. Ochroni je przed szkodliwą temperaturą w czasie stylizacji, ale także doda blasku i nawilży.