Zabiegi kosmetyczne

Zabiegi, które należy zrobić w salonie kosmetycznym

Sporo osób musi się uporać z różnymi problemami między innymi dotyczą one naszej skóry. Wielu ludzi podczas upałów nadmiernie się poci, co gorsza owa przypadłość jest spotykana nawet, gdy za oknem temperatura nie jest bardzo wysoka, a nadpotliwość jest naprawdę uciążliwym problemem. Wszyscy kiedyś mieliśmy jakieś plamy potu na bluzce.

epilacja:
Było to związane z wysoką temperaturą, stresem, czasem złym materiałem z jakiego była zrobiona koszulka. Pamiętamy zapewne, że nie była to zbyt komfortowa sytuacja. Jednak, jeżeli zdarzyło nam się to sporadycznie to jeszcze nie powód do paniki, gorzej, kiedy takie sytuacje zdarzają się na każdym kroku wtedy często jedyną opcją na to, by dobrze wyglądać jest wzięcie prysznica i przebranie się. Wtedy naprawdę trudno funkcjonować. Na szczęście jest sporo specyfików na nadpotliwość (więcej o tym w tym miejscu), które sprawią, że pocenie się nie będzie aż tak uciążliwe. Do takich produktów należą tabletki, żele do kąpieli. Powinniśmy jednak w pierwszej kolejności iść do lekarza, by dowiedzieć się co może być przyczyną tak obfitego pocenia się. Kolejnym problemem są przebarwienia, te da się usunąć, jednak usuwanie przebarwień (przeczytaj o nich na ) nie jest łatwą sprawą. Jeśli chcemy by przebarwienia zniknęły musimy udać się do dermatologa, ten być może przepisze maści, które pomogą pozbyć się brzydkich plam na skórze, albo trzeba skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Niektóre przebarwienia da się usunąć jedynie laserem inne będą wymagały mniej inwazyjnych metod.

UCIĄŻLIWE OWŁOSIENIE

Zabiegi kosmetyczne
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele kobiet denerwuje się, gdy kolejny raz musi sięgać po maszynkę do golenia, dlatego warto pomyśleć o epilacji. Epilacja to pozbywanie się niechciane owłosienia razem z cebulkami, co sprawia, że nie musimy martwić się odrastającymi włoskami. Jest kilka sposobów najbardziej popularne są zabiegi laserowe. Jednak nie możemy się łudzić, jedna wizyta na zabiegu z laserem nie sprawi, że włoski znikną. W zależności od tego jakie mamy włosy będziemy musiały iść na kilka do kilkunastu sesji. Na tego typu zabiegi decydują się również panowie mający problem ze zbędnym owłosieniem. W trakcie epilacji, to znaczy między kolejnymi sesjami z laserem nie można chodzić na solarium i trzeba uważać na podrażnioną skórę. Ceny tego typu zabiegów też nie są najniższe, ale gdy już pozbędziemy się włosków, które nas dręczyły na pewno będziemy zadowoleni z efektu i co najważniejsze szybko zapomnimy o jeszcze do niedawna drażniącym problemie.