wella maska do włosów

Zabiegi i usługi oferowane w salonie fryzjerskim

Obecnie rola fryzjera nie oznacza jedynie obcinania włosów i czesania. W skład jego czynności wchodzi dużo innych usług, związanych z pielęgnacją włosów. Znajduje się w nich wiele akcesoriów, ułatwiających wykonywanie takich usług, jak na przykład prostownice do włosów.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl
Salony fryzjerskie od lat dzielą się według płci, jednak aktualnie podział ten ulega zanikowi. Ma to miejsce ponieważ nawet salony typowo dla mężczyzn nie mogą aktualnie ograniczać swej działalności tylko do strzyżenia. Współczesne zakłady fryzjerskie są w większości przypadków dla obu płci. Nie zmienia to faktu, że strzyżenie męskie jest zazwyczaj dużo tańsze niż damskie, głównie z uwagi na różnice w długości włosów. Zróżnicowane przyrządy, jeszcze jakiś czas temu w ogóle nieznane, stały się bardzo ważnymi elementami sprzętu. Zalicza się do nich między innymi grzebień do pasemek, który jest profesjonalnym przyrządem pomocnym w takiej koloryzacji włosów.

Strzyżenie i czesaniePodstawową usługą w salonach fryzjerskich pozostaje obcinanie włosów. Do tego celu służy wiele różnych akcesoriów. Samych nożyczek występuje kilka rodzajów, należą do nich nożyczki do cieniowania włosów. Do strzyżenia głównie męskiego wykorzystywane są różnego rodzaju maszynki do strzyżenia. Przydatne są szczególnie do usuwania owłosienia z karku i boków głowy. Czesanie przybiera różne formy. Może to być typowe modelowanie włosów po strzyżeniu, przykładowo za pomocą okrągłej szczotki. Zakłady fryzjerskie wykonują także fryzury na specjalne okazje. Można więc poprosić o specjalne uczesanie na wesele, studniówkę czy inną uroczystość. Przy czesaniu i ścinaniu włosów stosowane są rozmaite kosmetyki, zawierające na przykład argan oli (dostępny na mający bardzo korzystny wpływ na włosy.

KoloryzacjaFarbowanie włosów powszechne jest od bardzo dawna. Pozwala na ukrycie siwych włosów, jak również po prostu zmianę barwy włosów zależnie od chęci. Koloryzacja w salonie fryzjerskim jest zwykle o wiele bardziej wytrzymała i bardziej profesjonalna niż ta wykonywana na własną rękę. Fryzjerzy dysponują ogromnym wyborem środków do takich czynności, przykładowo z serii Goldwell Colorance. Środków takich na rynku jest bardzo dużo, tak samo jak spora jest liczba firm zajmujących się produkcją. Do popularnych marek tego rodzaju środków należą te z serii Wella Touch.