images

Wyznania zakupoholiczki – jak ubrać się modnie i nie wydać wszystkich pieniędzy?

Każda kobieta potrzebuje czuć się piękna, a to, co jej w tym pomaga, to kupowanie nowych ubrań. Można to określić damską obsesją bądź też czymś w tym stylu, jednak jest to tak naprawdę genetycznie uwarunkowane, gdyż każda spośród nas po prostu musi być piękna, żeby jakiś facet ją dostrzegł (właśnie po to kupujemy nowe sukienki). Pytanie jak sobie z tym radzić i nie zostać bankrutem?

Jak nie popaść w zakupoholizm?
Być może jest to dla niektórych śmieszne i wręcz niemożliwe, jednak zakupoholizm to istotny problem. Kompulsywna chęć kupowania tyczy się nie tylko kobiet, ale również mężczyzn dewastując ich budżety oraz wypełniając ich mieszkania rzeczami, które i tak nigdy nie będą wykorzystane. Jak nie popaść w to szaleństwo? Najważniejsze – róbmy zakupy z głową! Wydawajmy tylko tyle ile możemy wydać, a jeżeli posiadamy karty kredytowe- najlepiej z nich zrezygnujmy, ponieważ jeszcze nikomu nic dobrego z nich nie przyszło. Najodpowiedniej jest przeliczyć precyzyjnie swoje comiesięczne zarobki oraz wydatki, a później wyznaczyć jakąś sprecyzowaną kwotę na zakupy i nie przekraczać jej (Białystok ceneolokalnie).

Gdzie kupować by nie zbankrutować?
Są różne sposoby na zaoszczędzenie paru groszy. Przede wszystkim można kupować na sezonowych wyprzedażach, ale jak powszechnie wiadomo trudno jest wytrzymać do końca sezonu, zwłaszcza jeśli np. nadchodzi sylwester, a w sklepach połyskują piękne. Kolejnym sposobem jest korzystanie z tak zwanych outlet’ów, czyli sklepów z wyprzedażami resztek kolekcji, jednak tamtejszy wybór jest mały, fasony sprzed kilku sezonów i ciężko o rozmiar. Biorąc to wszystko pod uwagę najodpowiedniejszą drogą okazuje się być Internet.

Proponuje nam on sporą liczbę rozwiązań, przykładowo wyjątkowo popularne dziś zakupy grupowe, strony wyprzedażowe (dobre marki w bardzo interesujących cenach) oraz najzwyklejsze sklepy internetowe z odzieżą, jak dowiedz się szczegółów, w których i tak zazwyczaj jest taniej niż w sklepach stacjonarnych w galeriach handlowych. Jedyne co należy zrobić, aby korzystać z tych dobrodziejstw, to wpisać w wyszukiwarkę frazę opisującą nasze wymagania, na przykład: spodnie damskie (jeżeli akurat tego potrzebujemy) lub po prostu sklep internetowy odzież damska i już po kilku chwilach możemy przeglądać liczne propozycje.