Wypróbuj olej jojoba i kosmetyki z filtrem – dbaj o swoją skórę

Olej jojoba jest własną strukturą zbliżony do sebum emitowanego przez ludzką cerę. Za mała ilość sebum charakteryzuje skórę suchą, skłonną do zmarszczek. Dla takiej skóry olejek jojoba zastępuje niejako zwykłe sebum i zapobiega tym samym wysuszeniu cery. Cera pozostaje przyzwoicie nawilżona, jest miękka i jędrna. Przy przesadnym emitowaniu sebum cera jest tłusta i skłonna do wyprysków. W takim przypadku olej jojoba działa hamująco na naturalne wydzielanie łoju. Dzięki owej regulacji olej jojoba aktywuje odnowienie komórek cery.

Ochrania prawdziwą kwasową warstwę osłonową cery, dzięki temu skóra zostaje piękna, plastyczna i gładka.
Olej jojoba jest szeroko wykorzystywany do wyrobów kremów, maści i balsamów. Wykorzystuje się go również w preparatach do kąpieli, do masowania, a również do demakijażu. Jako że nie ma własnego znamiennego aromatu, jest również używany jako nośnik do perfum. Perfumy odpowiedniki perfum męskich na bazie oleju jojoba nie są tak intensywne, ich stałość jest za to wiele wyższa.

krem

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Olejek jojoba mieści sporo witaminy A, która wspomaga naturalne działanie cery, witaminę E, która aktywuje regenerację skóry i hamuje przebieg starzenia się, witaminę F, która działa stymulująco na cerę i cały organizm – sprawdź . Jako że krzewy jojoba dojrzewają z dala od centrów fabrycznych, aby nie powiedzieć z dala od cywilizacji, olej jojoba charakteryzuje się doskonałą wprost nieskazitelnością, nie mieści pestycydów i różnych substancji toksycznych.

Spore przesłanie ma olej jojoba w terapii trądziku i łuszczycy, a nawet łupieżu. Przy trądziku nie tylko normuje wydalanie sebum, ale również łagodzi stany zapalne. Przy łupieżu, łuszczycach i egzemach działa nawilżająco i łagodząco. Olej jojoba działa bakteriostatycznie, co jest też nadzwyczaj pomocne w chorobach skórnych.

Olej jojoba jest naturalnym zabezpieczeniem przed promieniami słonecznymi – tutaj o kosmetyce przeciwsłonecznej. Przy użyciu oleju jojoba jest możliwość nie tylko uniknąć oparzenia słonecznego, oprócz tego opalenizna posiada ładny oliwkowy odcień i utrzymuje się niezwykle długo.

Sprawdź, czy następny link (http://www.13tattoo.pl/) jest tym, czego właśnie poszukujesz. Na pewno niezwykle pomoże Ci w Twym projekcie, który aktualnie robisz. Sprawdź, naprawdę warto!

Kosmetyki przeciwsłoneczne są nieodzowne do zabezpieczenia skóry przed złym działaniem promieni słonecznych.