Męskie buty

Wygodne i praktyczne, czyli dlaczego warto nosić skarpety bambusowe?

Są dość ekologiczne, miłe w dotyku i do tego mają walory prozdrowotne. Skarpetki z włókna bambusowego – bo o nich mowa – stanowią ciekawą alternatywę dla najczęściej kupowanych skarpetek, zwykle bawełnianych.

Warto być uważnym przy zakupie – skarpety z bambusa, podobnie jak każdy inny materiał, są lepiej lub gorzej wykonane. Komplety za kilkanaście złotych zostawiają wątpliwości, zważywszy , że w najtańszych rodzajach zdarzają się skarpety bambusowe… bez bambusa. Zapewne to skutek pomyłki, nieprawidłowej etykiety albo niewiedzy sprzedającego, jednak wolelibyśmy kupowanie skarpet, które nie tylko kuszą wizualnie, ale są wskazane dla naszego zdrowia, czy na przykład na upały.
Obuwie sportowe
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Materiał z bambusa w założeniu ma sprawić by były to najlepsze na upał skarpety. Producent materiałów na skarpety odnosi się w pierwszym rzędzie do tego, że bambus to mniej potu, czy oddychanie stopy. Rodzice, mający dzieci na etapie dorastania coraz częściej pytają o radzenie sobie z nagminnym poceniem się stóp ich pociech. Okazuje się, iż wymiana „bawełnianych” na bambusowe nie musi przynosić oczekiwanych rezultatów. Pot, który powoduje nieprzyjemną woń jest dla dojrzewających osób jednym z ważniejszych powodów do zawstydzeń. Skarpety bambusowe zmniejszą poziom wstydu u nastolatków, zdecydowanie ułatwiają życie małym, ruchliwym dzieciakom i ich rodzicom. Trwalsze rodzajowo skarpety zapobiegną wycieraniu się oraz pojawianiu się dziur na piętach.

Za skarpetkami z bambusa stoi też ich naturalność. Selekcja tej rośliny z Afryki przebiega w tradycyjny sposób. Intensywnie rosnące łodygi bambusa najzwyczajniej ścina się, bez żadnych wspomagań czy eksperymentów po ścince. Zaś rządząca w skarpetach bawełna (w skarpetach nie zawsze stanowi stu procent, ale zwykle ponad 90 z domieszką sztucznej tkaniny) jest wielokrotnie stymulowana chemicznie. Potrzeba do tego nawozów sztucznych.

Bambus służy nie tylko produkowaniu skarpet. Z tej ekologicznie przetworzonej tkaniny robi się poza tym pościele i pozostałe rodzaje bielizna: majtki, podpaski, a nawet prezerwatywy. To dzięki miękkim, elastycznym włóknom, dzięki którym bambus gwarantuje przyjemny kontakt z ciałem człowieka. Warto mieć te względy na uwadze przy wahaniu się nad kupnem dowolnej bielizny do ciała lub poszewki do kołdry.
Czytaj dalej