Włosy kręcone mogą wyglądać naprawdę pięknie, jednakże wymagają niezwykle wzmożonej pielęgnacji

Włosy kręcone mogą prezentować się faktycznie pięknie, niemniej wymagają niezwykle wzmożonej pielęgnacji, jako że z reguły są o wiele bardziej wymagające aniżeli włosy proste. Zniszczone, wyczesywane na sucho loki zaczynają się puszyć, dzięki czemu cała fryzura traci swój kształt, toteż osoby, które zostały obdarzone kręconymi włosami powinny wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, by wydobyć ich potencjał.

loki

Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (po więcej info kliknij). Generalnie, wskazane jest decydować się na wykorzystywanie tych kosmetyków, jakie zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do normalnego użytku powinien być łagodny. Przeważnie zalecane są doskonałej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy nebulizator cena). Marka ma we własnej ofercie nie tylko szampony, ale także maski i odżywki, jakie odpowiednio wspomagają odżywianie włosów. Włosy kręcone zazwyczaj są dość suche z natury, dlatego regularne nawilżanie ma duże znaczenie dla ich stanu. Dodatkowo, trzeba pamiętać, by włosów nie czesać na sucho, jako że rozczesanie loków skutkuje kłopotliwym do ułożenia puchem. Najlepiej, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, od razu po myciu, na mokro. Jeżeli włosy są faktycznie splątane, warto zaaplikować odżywkę. (Nowość: farby do włosów online) W ten sposób, po myciu loki ułożą się prawidłowo. Jest to praktyka powszechnie stosowana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna z kolei dużo mniej niszczą włosy.

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto także odpowiednio zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu świetnie sprawdzają się odżywki silikonowe lub jedwabie do włosów. Osłaniają końcówki, które jako najstarsza część pasma są zazwyczaj najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, także rzeczywiście wrażliwe. Kobiety, które mimo prawidłowej pielęgnacji oraz czesania włosów „na mokro” w dalszym ciągu nie mogą wydobyć z nich stosownego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Często bowiem niezbędne jest lekkie pocieniowanie konkretnych warstw włosów, tym sposobem będą one lżejsze. Jest też sporo technik suszenia, których zadaniem jest podkreślenie skrętu, na przykład słynny już plunking.

Jeżeli masz chęć odkryć następne informacje na opublikowany tutaj temat, zobacz ten link (https://www.fryzjerpiaseczno.pl/salon-kosmetyczny/), a niewątpliwie on także okaże się dla Ciebie szczególny.

Co najważniejsze, warto pamiętać, że wszystkie włosy mają własne potrzeby, toteż należy je obserwować i sprawdzać, jakie kosmetyki bądź sposoby pielęgnacji naprawdę przynoszą stosowne rezultaty. Więcej na stronie