Projektowanie butów, trampki

W szpilkach przez świat kobiety

Spory odsetek kobiet traktuje zakupy jako przyjemność samą w sobie. Ledwo kupione, modne, buty damskie poprawiają nastrój i na chwilę pomogą czuć się wyjątkową. Do zagadnienia ich kupna, jednak trzeba podchodzić się czasami użytkowo i spróbować wyposażać swoją garderobę w ten sposób, aby stała się wszechstronna i pozwalała na wybranie dodatków na każdą okazję.

ubrania
Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Kozaki damskie zazwyczaj nie tylko chronią przed zimnem. Powinny być też gustowne. Charakter pracy tylko sporadycznie pozwala na zmienienie obuwia na wygodniejsze, więc rozważając zakup, musimy wziąć pod uwagę czy obcas, rodzaj cholewki i wkładek, pozwolą na komfortowe spędzenie w nich kilku godzin. Nie zapominajmy jednak o tym, że kozaki damskie to również duża rodzina butów zwyczajowo nazywanych „eskimoskami”. Mimo że nie są zbyt formalne, bardzo dobrze sprawdzą się w sytuacjach towarzyskich, kiedy głównie myślimy o komforcie i zatrzymaniu ciepła nawet w najchłodniejsze dni.

Niemniej istotną kategorią, tuż obok klasycznych szpilek w kobiecej garderobie, powinny być buty sportowe. Stawiając na zdrowy tryb życia, nie możemy zapomnieć o tym, jak istotna jest aktywność fizyczna. Obuwie jest podstawową częścią ubrania do ćwiczeń. Źle wybrane skutecznie nas zniechęci. Buty sportowe muszą być przede wszystkim odpowiednio wyważone, oraz jeżeli staramy się uniknąć odcisków, także idealnie dopasowane. Można oczywiście też zdecydować się na buty zaprojektowane do „zadań specjalnych” – na przykład typowo do koszykówki, ale częściej na kobiecych nogach sprawdzą się wielozadaniowe, przecież lubimy zarówno zajęcia fitness, siatkówkę, jak i biegi przełajowe.

buty damskie
Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj, kobieta jest w rodzinie osobą też kupującą buty dziecięce. Przy nabywaniu ich, należy się kierować podobną zasadą, jak te, odnośnie obuwia sportowego. Pomimo że dziecko gwałtownie rośnie, nie można kupować butów dziecięcych za dużych o więcej niż jeden rozmiar.

Bycie kobietą nieodzownie wiąże się z uwielbieniem dla butów. Zasada ta odnosi się do osiemdziesięciu procent kobiecej populacji. Kochamy kupować buty damskie, oglądać śliczne buty dziecięce, a czasem przepuścić na obuwie większą część pensji. Tak już jest i raczej nic tego w najbliższym czasie nie zmieni.