images

W kosmetyczce każdej pani

Choć niektórzy mogą wciąż twierdzić, że to nie szata zdobi człowieka, głęboko w naszych zachowaniach zakorzenione jest zmierzanie do jak najlepszej prezencji. Zwłaszcza teraz, gdy środki przekazu lansują idealny image szczupłej, zadbanej dziewczyny i dobrze zbudowanego mężczyzny, jest to dostrzegalne gołym okiem.

dziewczyna przed nałożeniem makijażu
Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com
To oczywiście generalizacja, lecz bez uogólnień nie można wykreować żadnej analizy. Tak zatem niewiasty zaskakują mężczyzn, co często stwarza konflikty. Dużą i raczej szkodliwą rolę mają różnorakie stereotypy, które przewijają się w mediach masowych.

Nawet mężczyźni, którzy raczej znani są z znacznie mniejszej troski o swoje ciało i wygląd, niż panie, mają często w własnych łazienkach nie mniej kosmetyków, niż one. A panie – prawda jest taka, że od pokoleń wiadomo, że kobiety, aby podobać się sobie samym, potencjalnym partnerom i wywołać zawiść u innych pań, stosują wszelkiego rodzaju kosmetyki.

Z kosmetyków takich jak toniki do twarzy (więcej zobaczysz tu: polecana strona) czerpią garściami młode dziewczyny, lecz to one biją rekordy w ilościach kupowanych kosmetyków. Szczególnie dorosłe kobiety, gdy zauważają u siebie początkowe symptomy upływającego czasu, wydają na kosmetyki bardzo konkretne pieniądze. Szczególnie popularny jest krem przeciwzmarszczkowy, który da sobie radę z pierwszymi kurzymi łapkami, oraz krem pod oczy na noc, jaki ma polepszyć stan delikatnej skóry w okolicach oczu. Gdy to nie wystarcza, a lata niestety lecą, w ruch idzie make-up – cienie do powiek, szminki, podkłady i korektory. I pamiętajmy o oczyszczeniu swojej cery. Na początku skorzystajmy z peeling , w kolejnym kroku nałóżmy maseczkę, a po jej zmyciu wklepmy porządny krem do twarzy. Poczucie świeżości murowane.

W czasie zimowych miesięcy, kiedy zabrakło nam słońca, wchłanialiśmy zbyt duże ilości rozmaitych słodkości, które uleczały nas ze stanów depresyjnych. W tym momencie jest pora aby zrzucić zbędne kilogramy, tak by latem można było się pochwalić okazałą figurą na plaży. Właściwą dietę oraz ruch na świeżym powietrzu są w stanie wspomagać z pewnością porządne kosmetyki. Jeśli ciągle zmagamy się z cellulitem, zakupmy specjalny krem, który pomoże nam zwalczyć ten problem.

Dzisiaj kosmetyków osiągalnych na rynku jest nieprzebrana ilość. Do dyspozycji kosmetyki wyszczuplające, których działanie ma polegać na ujędrnianiu skóry i wspomaganiu wypierania tkanki tłuszczowej. Są do dyspozycji kosmetyki do opalania, jakie – w przypadku problemów ze słońcem lub trudnościami z otrzymaniem urlopu – pozwalają Łatwo i na długo dostać pożądaną, łagodną opaleniznę, prawdę mówiąc dużo zdrowszą, niż w przypadku solarium, a także naturalnej.

Też teraz jesteśmy zobowiązani już zakupić kosmetyki do opalania. Chociaż wydaje się nam, że nie jest tak gorąco jak w lecie, to jednak słońce potrafi konkretnie przygrzać. Dobrze jest mieć w torbie krem z odpowiednim filtrem, który ochroni nas przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. I jeszcze tylko okulary przeciwsłoneczne i jesteśmy w stanie czekać na lato.