fryzjer

W jakie miejsce pójść, aby mieć fantastyczną fryzurę na cosobotnią potańcówkę.

Kosmetyki, podobnie jak okrycia wierzchnie czy obuwie, należą do artykułów najczęściej kupowanych przez kobiety, a dbanie o urodę bywa tą czynnością, której poświęcamy się jak najchętniej. Aby jednak być profesjonalną domową kosmetyczką, trzeba trzymać na półce w łazience równie specjalistyczne kosmetyki. A te jesteśmy w stanie zakupić w drogeriach i świetnie zaopatrzonych hipermarketach.

fryzjerskie grzebienie
Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy jednak trzeba samodzielnie uczesać się na urodziny przyjaciółki lub na andrzejkową imprezę, to asortyment wyłożony na lady w takich sklepach będzie niewystarczający. Konieczne będą dobrej jakości lakiery do włosów i niełamiące się grzebienie, a takie wręcz luksusowe towary może zaproponować nam jedynie sklep fryzjerski z prawdziwego zdarzenia. Na odwiedziny w takim miejscu trzeba zarezerwować sobie chociaż godzinę, ale już modna kobieta będzie potrzebować nawet dwóch. Na dobry początek warto wybrać właściwy szampon, czyli taki, który zadba o dany rodzaj włosów. Potem przychodzi czas na odżywki i specyfiki do tapirowania fryzur: lakiery, pianki, czy żele. A dodatkowo przydałyby się narzędzia do komponowania fryzur, a do nich wliczać się będą różnego rodzaju grzebienie (w LokiKoki) metalowe oraz szczotki i wsuwki. Niektóre z elegantek zaopatrzą się także w kremy do farbowania włosów i emulsje do trwałej ondulacji.
Świetny sklep fryzjerski posiada w swojej ofercie także specjalistyczny sprzęt do utrwalania fal, suszenia mokrych włosów i prostowania niesfornych kędziorów. Dzięki lokówkom i prostownicom (szczegóły w…), my kobiety, możemy zrobić się na boginie, nawet jeśli nie mamy sposobności, aby pojechać do fryzjera.
prostownica czy grzebień do włosów
Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Współczesne sprzęty fryzjerskie nie niszczą włosów tak, jak te sprzed połowy wieku i są łatwe w użyciu, dlatego też cieszą się tak wielką popularnością.
Która z kobiet ma nazbyt wiele tych domowych i tych zawodowych zadań do wykonania, nie będzie mogła myśleć, gdzie w okolicy usytuowany jest sensowny sklep fryzjerski. Dobrej jakości specyfiki do pielęgnacji i stylizacji włosów można wypatrzeć także w salonach fryzjerskich. Co prawda nie dostaniemy tam lokówki do włosów, ale już dobry eliksir do włosów – jak najbardziej. Poza tym produkty agd zakupuje się raz na dłuższy czas, a buteleczka odżywki do farbowanych włosów jest potrzebna bardzo często.