adidas

W jaki sposób przestawić się do biegania?

Lato to okres w roku, kiedy chętniej uprawiamy przeróżnego rodzaju sport, jako że sprzyja temu ogólna atmosfera – kiedy świeci mocno słońce aż chce się wyjść pobiegać czy pojeździć na rowerze. Wystarczy w dodatku narzucić na siebie zwykły t-shirt i wybrać adidasy damskie, i można brać się za sport. Stosownie dobrana odzież, to w tej sytuacji jednak konieczność – źle dopasowane buty damskie lub niekomfortowa bluza mogą spowodować wiele problemów w czasie wykonywania ulubionego sportu.

buty nike
Autor: Marco Nuñez
Źródło: http://www.flickr.com

Do joggingu czy jazdy na rowerze na świeżym powietrzu potrzebny jest tylko t-shirt bawełniany na ramiączkach lub nieco dopasowany top. Unikajmy stroju wyprodukowanego ze sztucznej tkaniny – takie sprawiają, że skóra nie może oddychać i zbytnio się przez to pocimy. tak samo sprawa wygląda co do butów – zakupujmy do joggingu oczywiście dedykowane buty damskie Nike a nie trzewiki czy botki damskie, w których nie tylko źle się ćwiczy, ale i można dodatkowo nabawić się kontuzji. Okazyjne propozycje: buty nike dla kobiet.

Należycie dobrany strój to zatem podstawa, ale liczy się również odpowiednie dobranie aktywności do naszego organizmu. Kobiety zwykle wybierają jogging i aerobik, gdyż wówczas nie nadwyrężają nazbyt organizmu, ale powoli wzmacniają go i równocześnie wyszczuplają sylwetkę. Niemałą rolę odgrywa przy tym intensywność realizowania tego typu ćwiczeń – nadmierne przemęczanie wcale wbrew opiniom nie przyśpiesza osiągnięcia pozytywnych efektów. Organizm przemęczony staje się równocześnie osłabiony i łatwo wówczas o dodatkowe kontuzje i zachorowania, a nie o to przecież nam chodzi.

buty nike
Autor: martakat83
Źródło: http://www.flickr.com

Stąd też lepiej biegać czy jeździć na rowerze choćby tylko pół godziny dziennie, ale za to systematycznie, niż brać się za tego typu sport raz w tygodniu i męczyć się po 3-4 godziny. W tym miejscu trzeba wspomnieć także o diecie – tylko stosowne odżywianie zarówno przed, jak i po wykonywaniu ćwiczeń w ciągu dnia, może przynieść pożądane efekty. Należycie ułożona dieta i wysokokaloryczne jedzenie to podstawa u każdego, kto chciałby mieć zdrowe i zadbane ciało. Jeżeli na dodatek będziemy stronic od różnego typu używek i wspomagaczy, sukces będzie w zasięgu ręki. Stąd właśnie już dziś warto zadbać o kompleksowe podejście do tego tematu, zanim zaczniemy ostro uprawiać sport. Wybierz to co pasuje do Ciebie – najnowsze botki damskie.