W jaki sposób poradzić sobie z bólem w czasie golenia?

Zacięcie przy goleniu boli każdego mężczyznę. Z drugiej strony jest to całkowicie wytłumaczalny oraz rozumiany powód, przez który skóra twarzy goi się co najmniej kilka dni. Za pomocą stosowania firmowych żeli po goleniu, bogatych w składniki szybko-gojące, proces ten możemy skrócić w sposób zdecydowany.

Golenie „firmówkami” przyspiesza gojenieUmiejętności w trakcie golenia są niewątpliwie najważniejszym wyznacznikiem powodzenia oraz ostatecznego rezultatu tej czynności. Bez właściwej wprawy, znajomości własnego zarostu nie pomoże nawet najlepsza maszynka, komplet akcesoriów dedykowany od firmy dr Harris czy Baxter of California, czy regularne balsamowanie twarzy (Baxter of California – mydło). Zbagatelizowanie wrażliwej skóry twarzy, niewłaściwy kąt przy stawianiu maszynki powodują niemal w stu procentach urazy. Tego typu postępowanie zawsze skończy się krwią przed lustrem.

kosmetyki do golenia

Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy ponadto, iż w czasie golenia ważny jest również dobór odpowiedniej maszynki, nie warto tu oszczędzać.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym serwisie materiał? Kliknij zatem dodatkowo tutaj oraz zobacz więcej info dermokosmetyki na opisywany temat!

Zacięcie może pojawić się jednak zawsze. Kremy po goleniu dadzą skórze męskiej twarzy wilgotność, gwarantują też szybsze gojenie się po ewentualnych zacięciach. Do tamowania ran służy też ałun, dostępny chociażby jako dezodorant w sztyfcie. Jego funkcje nie są ograniczone jedynie do goleniowej kwarantanny – ałun jest także wspaniałym sposobem na pozbycie się niemiłego zapachu z organizmu (ałun – zobacz). Stąd też stosowany w praktycznym opakowaniu w formie sztyftu, posłuży panom przez nawet rok.

Ostrożności nigdy za wielePośpiech każdego dnia sprawi, że na wiele czynności, także golenie, nie będziemy mieli czasu. Często w najlepszym przypadku możemy na nie poświęcić kilka minut.czytaj to farby do renowacji mebli farby do renowacji mebliJeśli nasz sposób funkcjonowania i okoliczności w pracy wymagają nienagannie gładkiej skóry, łatwo wtedy o zacięcia i regularne powtarzanie ran.

maszynka do golenia
Warto wówczas zastanowić się nad czynnością, której widocznie poświęcamy za mało czasu. Zgolenie włosów na twarzy to nie jest kwestia jednego szybkiego ruchu pędzelka oraz żyletki, a wielu panów niestety właśnie w taki sposób wykonuje tę czynność. Zanim postawią na droższe kosmetyki niech zastosują prostą radę – niczym kierowcy na drodze – do serca. Spowolnienie golenia, wydłużenie ruchów oraz poprawki (golenie pod i z włosem) niewątpliwie przyczynią się do zmniejszenia zacięć oraz bólu, którzy odczuwamy.