Pierwsza komunia święta

W jaki sposób kupić odpowiednią suknię i dodatki do komunii?

Tygodnie poprzedzające pierwszą komunię świętą, to czas gorączkowych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planu logistycznego godnego prężnie działających firm. Jedną z priorytetowych kwestii, o której warto pomyśleć zawczasu, jest wybór ubioru oraz dodatków. Zależnie od płci dziecka i ustaleń danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca lub alby dla dzieci obojga płci.
Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając suknię dla dziewczynki, kierujmy się podstawową zasadą: dobry styl i elegancja polegają na umiarze, zaś przepych jest wrogiem wytwornych stylizacji i może zniszczyć urok nawet najdoskonalszej sukienki. Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, jaką figurę ma dziecko i w jakim fasonie sukni będzie wyglądać najlepiej. alby do pierwszej komunii świętej o łatwym fasonie, skromne i wizytowe, sprawdzą się w każdej sytuacji. Z kolei suknie obfitujące w zdobienia nie będą wyglądać ładnie na dziewczynkach przy kości i niewysokich, ponieważ dodadzą im tuszy. Wybór sukni, to oczywiście rzecz gustu, ale pamiętajmy o proporcjach, ponieważ najważniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka dobrze wyglądała w danym fasonie i wspaniale się w nim czuła.

Pamiętajmy, że strój do pierwszej komunii świętej, to nie tylko sukienka. Eleganckie białe pantofelki będą doskonałym dopełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były w kolorze białym lub kremowe, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są pantofle komunijne na małym obcasie. Najistotniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.

Wianki komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo ważna jak buciki. Najważniejszą sprawą jest dobór modelu pasującego do sukienki. Gdy suknia jest prosta, torebka może stanowić główną ozdobę stroju, gdy ma dużo falban, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest multum koronkowych lub gładkich torebek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie powinna być zbyt duża, ma zmieścić tylko książeczkę modlitewną, różaniec i chusteczki higieniczne. Najlepiej dobierzmy torebkę na pasku, aby dziewczynka nie skupiała się cały czas na trzymaniu torebki i na jej pilnowaniu.

Kolejnym ważnym elementem stroju jest wianek. Możemy zdecydować się na klasyczny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się również subtelne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatuszkami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej skromne wianki do pierwszej komunii. Delikatna ozdoba głowy jest bardzo dziewczęca i doda dziecku wdzięku. lub (kliknij)