Kołnierzyk koszuli

W czym do pracy?

Jak ubierają się panowie w Polsce zauważamy codziennie rano podążając na uczelnię czy do pracy. Jest różnie. Z tego względu dobrze jest zainwestować w bazę, która dzięki dobrze dobranym dodatkom nabierze innego charakteru.

Facet w garniturze
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Taką bazą może być granatowy garnitur. To kolor, który znakomicie sprawdza się przez cały rok. Co więcej pasuje na każdą okazję. Koszula, pozornie tak mało znaczący element w męskiej szafie, również wymaga chwili zastanowienia przed udaniem się do sklepu.

Wystarczy otworzyć szafę, by ujrzeć kolorowe i trudne w stylizacji wzory. O wartości koszuli mówi jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów. Aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie należy ją dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule taliowane, natomiast panowie „z brzuszkiem” muszą uważać, by koszula (odsyłam do tego serwisu) nie była zbyt za duża – odstający kołnierzyk fatalnie wpłynie na wygląd krawata. Ciekawą ofertę koszul posiadają w sprzedaży sklepy internetowe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę: koszule zielona góra koszule olymp męskie sklep internetowy , a z całą pewnością odnajdziemy interesujący model. Jeżeli o dodatkach mowa, tutaj pole manewru mamy szerokie.

Kompletując formalny strój, czasami nie pamiętamy o dopasowaniu właściwego paska do spodni. Najbardziej istotne jest to, by posiadał skromną, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Koniecznie powinien mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy założyć. Przy mniej oficjalnym stroju możemy pozwolić sobie na męskie paski ze skóry, z większymi klamrami. Kolor może nieprzypadkowo wyróżniać się na tle stroju.

W kwestii krawata, najbardziej odpowiedni na wszelakie okazje będzie ten gładki, w jednolitym kolorze. Biorąc pod uwagę okoliczności, uroczystość, możemy jednak poeksperymentować z wzorem czy żywym kolorem. Czasami słyszymy, iż polscy mężczyźni nie przywiązują wagi do stroju, z racji iż nie mają pieniędzy na ”odzież z metką”. To bzdura. Ograniczenia finansowe nie są absolutnie barierą w reprezentowaniu dobrego stylu. Można dobrze wyglądać, korzystając z wyprzedaży, outletów, klepów z odzieżą używaną czy aukcji internetowych. Wystarczą tylko: dobre chęci, nieco wolnego czasu i znajomość paru zasad ubioru.