W co się ubrać na wyjątkową okazję?

Wielki wpływ na to, co jest modne w Polsce, mają tendencje obserwowane w krajach zachodnich. W szczególności mowa tu o Stanach Zjednoczonych. Z tego kraju między innymi pochodzi moda na typowe czapki z daszkiem i wiele podobnych rzeczy. Na dzień dzisiejszy niezwykle często można spotkać na polskich ulicach młodych chłopców z postawioną grzywką i czapką z daszkiem nałożoną na czubek głowy. Na modę ogromny wpływ mają również filmy oraz to, w co ubierają się znani ludzie.

kobieta w sukience
Autor: Chareze Stamatelaky
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie niezwykle chętnie odwiedzane są odzieżowe sklepy o charakterze sieciowym, tak polskie, jak i pochodzące z innych krajów. Jeżeli chodzi o odzież dla kobiet, od jakiegoś czasu przeważają spodnie o zwężanych nogawkach oraz legginsy. Te ostatnie często pojawiają się w rozmaitych wersjach we wzory. Wspomnijmy jeszcze o tak gustownych dodatkach, jak portfele na łańcuszku (przykłady możesz sprawdzić tu: kontynuacja artykułu). Przedmiot, który każda pani ma w torebce, a dzięki łańcuszkowi stanie się przy okazji bardzo elegancka.

Na wielkie gale warto zakładać sukienki (czytaj w tym miejscu). Wszystko jednak jest uzależnione od typu uroczystości, na którą się idziemy. Jeśli jest to sylwestrowa noc, to połyskujące tkaniny będą jak najbardziej na miejscu. Jeżeli jednak wybieramy się na gwiazdkowe przyjęcie do biura, to lepiej odpuścić sobie taką ekstrawagancję i założyć coś mniej wyzywającego.

Pamiętajmy o znaczeniu kolorów w modzie. Pewne odcienie są ze względu na tradycje źle postrzegane. Idąc na wesele korzystniej jest dać sobie spokój z czarną sukienką i zdecydować się na jaśniejsze kolory. Przez długi czas granatowe sukienki kojarzono tylko ze szkołą. Dzisiaj jednakże mundurki wyszły już z mody albo są dopasowywane do młodzieżowych preferencji. Należy jednakże przyznać, że ten kolor jest niezwykle elegancki i doskonale sprawdzi się w sferze zawodowej. Jeśli dodatkowo dopasujemy ciekawe akcesoria w kontrastowych kolorach, możemy uzyskać niezwykle ciekawą stylizację.