Dodatki w stylu wojskowym

Odzież wojskowa z internetowego demobilu

Fani stylu militarnego, szkół przetrwania i ludzie uprawiający sporty związane z wojskiem jak ASG czy paintball często nabywają ubrania z tzw. demobilu. Są to wszelkiego rodzaju ubrania, buty wojskowe i sprzęty pochodzące z magazynów armii i od firm zaopatrujących wojsko. Charakteryzuje je więc deseń kojarzący się z wojskiem, solidne wykonanie i funkcjonalność.

Odzież militarna
Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju sklepy mają najczęściej postać małego sklepu, od kilku lat funkcjonuje pewna liczba sklepów internetowych mających w ofercie odzież wojskową. Ich oferta jest podobna do standardowego sklepu tego typu, jednak wybór demobilu on-line niesie za sobą szereg istotnych korzyści.

Dlaczego sklepy w internecie?

Jak w wypadku każdego sklepu o charakterze specjalistycznym, dostęp do niego bywa utrudniony. Tego typu miejsca zwykle położone są na obrzeżach miejscowości, w ciężkich do znalezienia punktach. Dodatkowo nie można mieć pewności co do jakości obsługi i oferowanego towaru. Internet daje szansę na zweryfikowanie opinii o sklepie, oraz posiadanym przez niego asortymencie.

Torba moro
Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Dostępność jest główną zaletą każdego sklepu internetowego, wystarczy wyszukać potrzebną część ubrania i można odszukać wiele tematycznych sklepów. Za wyborem demobilu w internecie często przemawiają również niższe ceny, niż w przypadku standardowych sklepów. Sklepy W internecie funkcjonują na całkowicie innej zasadzie, niż tradycyjne punkty sprzedaży, toteż mogą| sobie pozwolić na okazyjne ceny.

Jakie rzeczy kupić w demobilu?

Głównym asortymentem tego rodzaju sklepów jest militaria wojskowe różnych krajów i różnych epok historycznych. Jest to prawdziwa gratka dla osób, interesujących się rekonstrukcją historycznych bitew i kolekcjonerów. Oprócz tego w sklepie takim można kupić obuwie zimowe czy zwykłe spodnie wojskowe we wzór moro. Dużą część asortymentu tworzą również chusty zwane arafatkami i kurtki w różnorodne wzory wojskowe.

Oprócz tego w demobilu można nabyć i akcesoria niezbędne do przeżycia w trudnym terenie: scyzoryki, noże wojskowe, nieprzemakalne zapałki, tabletki do uzdatniania wody, naczynia i wiele innych przydatnych przedmiotów. Elementem obowiązkowym wśród niektórych subkultur jest wojskowy plecak typu kostka czy masywne buty wojskowe.