włosy

Troszczymy się o świetną fryzurę. Sprawdzone produkty do pielęgnacji i utrwalenia włosów.

Każda pani na co dzień wybiera dobrą kosmetykę idącą w parze z utrwalaniem fryzury. Zwykle często obie te czynności możemy połączyć, uzyskując naprawdę świetne rezultaty. Jak to osiągnąć?

Bea Beleza
Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem jest używanie dobrych kosmetyków do włosów, na przykład kosmetyki do włosów Wella. Przy krótkich uczesaniach, praktycznych zwłaszcza latem lub kiedy uprawiamy sporty, o objętość i podniesienie u nasady możemy zadbać już podczas mycia, stosując szampon dodający objętości. Na dopiero co umyte włosy możemy nanieść kosmetyki, które podniosą je przy skórze głowy i lekko je usztywnią (na przykład pianki, spraye unoszące włosy u nasady albo inne kosmetyki do włosów Wella, którymi można osiągnąć taki efekt). Pozwoli to na sprawne ułożenie fryzury na okrągłej szczotce albo po prostu używając palców i grzebienia do stylizowania. Potem można zaledwie wzmocnić fryzurę lakierem. Oczywiście takie czynniki zewnętrzne, jak silny wiatr duże (pełna analiza) wilgotne powietrze, będą działać negatywnie, dlatego warto mieć w domu preparaty z linii produktów specjalnie dla fryzjerów Wella Professional, które gwarantują silniejsze utrwalenie uczesania zgodnie z naszymi potrzebami.

Kosmetyki do włosów Wella z linii kupowanej przez fryzjerów zwykle są również bogatsze o przynoszące szybkie rezultaty składniki pielęgnujące, witaminy, organiczne olejki i woski ( perfumeriaprestige.pl/kategoria/premium/yankee-candle-woski/ ) – link do sklepu. O krótsze włosy łatwiej zadbać, ponieważ często nawet niewiele ruchów grzebienia wystarczy, by je poskromić. Czasem wysychają samoczynnie i nie wymagają stosowania prostownicy czy lokówki, więc nie są tak bardzo wystawione na zniszczenia powodowane przez stylizacje fryzjerskie z wykorzystaniem ciepłego powietrza, jak długie pasma. Do stylizacji fryzur krótszych świetnie sprawdzą się różne pasty lub woski. Przy kosmykach półdługich pielęgnacji trzeba poświęcić dużo więcej czasu. Szalenie istotne jest wtedy zabezpieczanie końców przed łamaniem się i ochrona kosmyków na całej linii przed suszeniem lub kręceniem. Wtedy świetnie sprawdzi się maska regenerująco-ochraniająca i inne kosmetyki Alterna mające cechy termoochronne.

Trzeba też zadbać o ich odżywienie. Niestety, włosy dłuższe i cienkie mają tendencje do puszenia się, szczególnie przy złych warunkach pogodowych. Kosmetyki Alterna zastosowane zaraz po myciu, takie jak serum wygładzające, oraz do wzmocnienia fryzury, jak super mocny lakier, z pewnością zapobiegną ich puszeniu – całkiem sporo linii, które poza cechami pielęgnującymi mają też cechy utrwalające fryzurę. Dlatego włosy wyglądają ładnie i zdrowo, są mocne i odżywione, a przy tym świetnie się układają i fryzura trzyma się cały dzień.