To co lubisz , rób często lecz z umiarem

Często słyszy się opinie, że pogoń za uciechami żałośnie się kończy – kończy się nadwagą i złym stanem zdrowia. Ale odmawianie sobie uczty zmysłów nie leży w naszej naturze w związku z czym bardziej szkodzi niż pomaga. Czy nasze życie miałoby sens bez zmysłowych doznań? Jedzenie nie miałoby smaku, a węch by nie istniał. Na szczęście przyjemności istnieją, a drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Wniosek? To co sprawia Tobie przyjemność, rób często, lecz z umiarem.

perfumy

Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Posłuchaj muzyki, zjedz kawałek czekolady lub kup sobie bukiet kwiatów. Już dawno udowodniono, iż miłe doznania to panaceum na nasze niedyspozycje. Na przykład gorzka czekolada obniża ciśnienie – pod warunkiem, że zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy powinna być gorzka? Powinna, gdyż zawiera najwięcej ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się najcenniejsze składniki. Mało tego, gorzka czekolada wzmaga przemianę materii, dlatego spalamy więcej kalorii – oznajmiają izraelscy uczeni.

A może czujesz się odprężona dbając o swe ciało produktami, które dała nam Matka Natura?(zobacz: Kosmetyki naturalne nie mają w swojej zawartości substancji chemicznych.

Szczerze zalecam tę stronę (http://crossjeans.pl/ona/akcesoria/paski) wszystkim, którzy bezskutecznie szukają artykułów o pokrewnej problematyce oraz które są równie emocjonujące. Kliknij i zobacz.

Odnajdziemy jedynie naturę. Używanie ich będzie więc przyjemne i skuteczne. Dadzą nam szansę na nowo poczuć aromaty świata, który nas otacza.

Kosmetyki produkowane są z roślin, olejków z nasion lub owoców.

Jeśli opracowany tu artykuł wciągnął Cię i pragniesz więcej, to z pewnością spodoba Ci się link referencyjny (http://tomhair.pl/), gdzie wyszukasz więcej treści.

Mleko, śmietanka, jogurt, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok owocowy, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Bywa iż, po otwarciu kremu lub balsamu do ciała nachodzi nas pokusa by chwycić za łyżkę i spróbować tych smakowitości – tak niesamowicie i kusząco pachną!

A zapach odgrywa ogromną rolę w naszych chwilach słabości. Zapach lawendowy pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja. Zwykle jedno „psiknięcie” ulubionej perfumy potrafi momentalnie przenieść nas w świat zmysłów. Na chwilę obecną nie tylko wielcy designerzy przekonują nas do swoich wiosennych kolekcji. Zapachy także kuszą nas limitowanymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym dbając przy tym o to by dookoła nas nie brakowało małych przyjemności, wówczas droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i prostsza.