medycyna estetyczna

Szybki poradnik – w jaki sposób można usunąć zmarszczki

Problem z cerą na starość sprawia, że czujemy się starsi i mniej atrakcyjni. Powstawanie zmarszczek czy problemy nadmiernego owłosienia to naturalne procesy, które ludzie przechodzą raz szybciej raz wolniej. Co w sytuacji, kiedy następują one za szybko osłabiając przy tym nasz wygląd? Sposobem na pozbycie się zmarszczek jest decyzja o zabiegu w klinice medycyny estetycznej.

medycyna estetyczna
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
W takim miejscu nie tylko usuniemy zmarszczki, ale też zmienimy swoją sylwetkę dzięki najnowszym technologiom czy nadamy starzejącej skórze i paznokciom dawny urok. To wszystko pod okiem fizjoterapeutów. Zamykanie drobnych naczyń krwionośnych, a więc działania bezpośrednio w organizmie są możliwe w klinikach dzięki laseroterapii. Dzięki niej wyeliminujemy dodatkowo niepotrzebne owłosienie.

Decydując się na podobne zabiegi chwilowo „odmładzające” zdajemy sobie sprawę z ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Miejsca, takie jak polecana klinika medycyny estetycznej w Krakowie, działają w oparciu o doświadczoną kadrę, mającą w dorobku setki godzin zabiegów, równie dużo samych operacji na klientach.

Długotrwałe usuwanie zmarszczek odbywa się poprzez wstrzykiwanie specjalnych substancji (tzw. wypełniaczy). Kojarzymy je najczęściej jako zabieg z czołem – miejscem typowej „identyfikacji”. Jednak zmarszczki nie występują tylko między brwiami a włosami. Wypełniaczami wyeliminujemy kolejne fałdki, które mamy w okolicach ust czy szyi. Wstrzykiwane żele korygują również kąciki na wargach, kształt podbródka, a nawet skórę dłoni.

Efekty naoczne operacji estetycznych nie trwają wcale wiecznie. Ich działanie specjaliści oszacowują na (w przybliżeniu) kilka miesięcy do roku. Konkretne odmłodzenie zależy od kilku czynników: przyswojenia substancji, stylu życia czy intensywności botoksu. Stawiajmy na te, które nie mają przeciwwskazań i które nie uszkadzają organizmu przy kolejnych zabiegach.

Gładka twarz staje się coraz bardziej pożądana. Nie tylko sławy sięgają po zabiegi u specjalistów medycyny estetycznej. Najważniejsze w tej sytuacji pozostaje dokładne rozważenie tej decyzji. Po zabiegu na twarzy zaczynamy życie z „odmłodzonym” ja. To od nas zależy jak zdrowo poprowadzimy dalsze zabiegi.