„Szaffing” czyli wiosenne sprzątanie szafy

Kwiecień i maj to czas w którym zwyczajowo bierzemy się za wielkie, wiosenne porządki. Trzepiemy dywaniki, czyścimy okna, przeglądamy rynny. Panowie dokonują drobnych napraw i wszelkich konserwacji. Również w ogródku, na stryszku i w piwniczce robimy duże wiosenne sprzątanie. Jeśli jest taka potrzeba malujemy ogrodzenia, furtkę, albo przynajmniej dokonujemy przeglądu ich stanu.

Gdy sprzątamy w szafach, stajemy przed decyzją co zrobić z ubraniami które się tam znajdują, a są nam nie potrzebne. Wszystkie te przyciasne, za duże lub po prostu już nie na czasie: damskie koszulki polo, spódniczki, półgolfy damskie, sweterki, bluzki typu top, suknie, t-shirty damskie całkiem niepotrzebnie zajmują miejsce w szafach. Czasem po prostu już się nam nie podobają.

Rzecz oczywista można włożyć wszystkie do zasobnika PCK. Lecz istnieje również całkiem odmienny sposób tak samo ekologiczny choć nieco mniej altruistyczny.

Pewnego dnia traf chciał, że kiedy zastanawiałam się w jaki sposób wyzbyć się ciuszków które już przestały na mnie pasować – a moja garderoba nie jest niestety gumowa, zalazłam ogłoszenie o szaffingu na moim osiedlu. Dla nie całkiem wtajemniczonych – szaffing to nieoficjalne spotkanie w damskim gronie, podczas którego chętne osoby mogą się powymieniać tym wszystkim co im zbywa w szafie. Szaffing to możliwość „przewietrzenia” szafy, okazja aby znaleźć coś wyjątkowego i nietypowego.

Jak można było przewidzieć, większość uczestników tej imprezy to kobiety, jako iż w zdecydowanej większości to kobiety zajmują się domem. W w miłym nastroju przy filiżance kawuni lub też herbaty oraz herbatniczkach odbywały się rozmowy związane z wymianą. Tutaj damskie koszulki polo w wielu kolorach, tam z kolei półgolfy damskie, ktoś szukał topów oraz ciekawe koszulki kobiece. Poza niewątpliwie rzeczową funkcją w/w wymiany mają również pozytywy towarzyskie, umożliwiają zapoznania nowych ludzi czy także spotkania się z sąsiadkami. Tak więc z utęsknieniem czekam następnego.