Świetne kosmetyki do golenia dla mężczyzn – sprawdź produkty, które są teraz na topie

Branża kosmetyczna to sektor, jaki jeszcze kilkanaście lat temu był opanowany przez producentów, którzy tworzyli kosmetyki zasadniczo z myślą o kobietach, gdyż to one od lat uznawane są za te, które bezsprzecznie najczęściej troszczą się o swoją urodę i lubią ją akcentować.

Na szczęście dla płci brzydszej, ukazały się środki również dla panów, które w dużo rozleglejszym zakresie dają możliwość zadbać o swój wygląd. Popularne myślenie o tym, że mężczyzna potrzebuje wyłącznie zwykłego mydła i kremu do golenia na szczęście powoli przechodzi do historii. Ukazuje się coraz więcej środków przeznaczonych wyłącznie mężczyznom, którzy pragną mieć coś więcej aniżeli jedynie mydło oraz piankę do golenia w swojej podręcznej kosmetyczce.

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Już biorąc bodajże pod uwagę zagadnienie golenia, można zobaczyć jak dużo się zmieniło. Tradycyjne golenie, o którym z rozrzewnieniem wspominają nasi ojcowie, wspominając wielokrotnie czas spędzony w wojsku, polegało na użyciu pędzla do golenia, którym nakładało się piankę na twarz, by dalej całość golić przy pomocy brzytwy ewentualnie maszynki do golenia na żyletki – polecana strona o tradycyjnym goleniu. Dziś nawet to zwyczajne golenie uległo odmianie, w miejsce normalnych pędzli możemy dobrać przykładowo pędzel do golenia silvertip, który od tych zwykłych różni się tym, iż zrobiony jest ręcznie z wysokiej klasy skręcanego włosia, a też wielokrotnie sama rączka jest zrobiona z jakiegoś szlachetnego drzewa ewentualnie na przykład z rogu zwierzęcego – pędzel do golenia silvertip.

Wielu producentów z branży kosmetycznej zdecydowało się na stworzenie linii jedynie dla mężczyzn. Są to indywidualne linie oraz serie kosmetyków dedykowane jedynie panom. Co więcej, niejednokrotnie można w owej grupie znaleźć takie specyfiki, jakie zostały dopasowane do różnych grup wiekowych. Toteż to, czego używamy mając lat dwadzieścia lub trzydzieści, będzie się odróżniało od tego, co używają nasi ojcowie, starsi od nas o kilkadziesiąt lat. Równie często spotyka się zestawy kosmetyczne, w skład których wchodzi mnóstwo różnych preparatów. Toteż pod jedną nazwą, na przykład taylor of bond street, mamy żel do mycia twarzy, szampon do włosów, żel do pod prysznic, piankę do golenia, mydło lub krem nawilżający do twarzy.

Jak widzimy, branża kosmetyczna kilka lat temu wykryła następną niszę, dzięki czemu możemy bez problemu zaopatrywać się już nie tylko w tradycyjny krem do golenia, pędzel i mydło. Możliwości wyboru jest wiele – na tyle wiele, iż niekiedy może nawet będziemy mieli trudność z wybraniem czegoś właściwego dla siebie.

Więcej informacji na stronie