converse

Świat rzeczy markowych

Spotkać się można wśród ludzi ze zdaniem, że kupowanie markowych rzeczy jest bez sensu, bo przecież są mniej kosztowne, równie ładne i różniące się tylko „metką”. Oczywiście tak nie jest. Markowe rzeczy fakt, są droższe, ale płacimy za wysoką jakość, najlepsze wykonanie, a nie za nazwę na metce.

Przede wszystkim jakość

Naturalnie, zawsze znajdą się ludzie, których żadnym sposobem nie uda się przekonać do produktów znanych marek. A przecież to oczywiste, że zakup oryginalnego produktu zwyczajnie bardziej się opłaca. Najprostszy przykład – trampki. Convers All Star kosztują dość dużo i jasne, że możemy mieć dziesięć tańszych, lecz kupując markowe buty mamy pewność, że nie rozkleją się po miesiącu albo na pierwszej kałuży. Te buty zachowują fason, nie rozczłapują się i wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Ponadto nie wychodzą z mody, wobec tego można w nich chodzić przez parę sezonów. Naturalnie, możemy w każdym miesiącu kupować różne tanie trampki i nie będzie nam szkoda, kiedy się rozpadną, lecz jeżeli pomyślimy i policzymy, dojdziemy do wniosku, że wydajemy więcej przy tym podejściu.

moda
Autor: Alpha
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie jest, jeśli idzie o ubrania. Kiedy decydujemy się kupować ubrania znanych marek, na przykład Calvin Klein, mamy pewność, że szwy nie rozerwą się w czasie prania, że będziemy mogli naszym ciuchem cieszyć się dłużej. naturalnie moda jest zmienna, ale kiedy wybierzemy coś w stylu klasycznym, na pewno będziemy nosić takie ubranie przez kilka sezonów. Oczywiście uważać musimy na podróbki. To niestety plaga i czasem nawet w dobrych sklepach możemy znaleźć nieoryginalne ubrania.

Nie tylko ubrania

Jakość wiąże się z marką nie tylko gdy idzie o ubrania czy obuwie albo dodatki. To samo jest także w innych dziedzinach. Akcesoria domowe, elektroniczne gadżety, nawet armatura łazienkowa – wszystkie tego rodzaju rzeczy lepiej zdecydowanie kupować w polecanych miejscach i decydować się na dobre, znane marki. Jeśli kupujemy na przykład umywalkę Roca Gap wiemy, że została wykonana z najwyższą starannością, z doskonałych materiałów. Ta umywalka nie popęka, gdy przypadkiem coś do niej upuścimy, nie zarysuje się po paru miesiącach używania i będzie po prostu ozdobą. Dobrze jest kupować markowe produkty, ponieważ ich jakość jest po prostu wyższa – wysoka jakość na