Styl wojskowy modny

Na chwilę obecną z przekonaniem można powiedzieć, że trwa moda na styl militarny. Przejawia się to w bardzo różnych aspektach codzienności. Coraz większe grono osób interesuje się tematyką wojskową i militarną, a zatem dziejami wojen i sprzętu wojskowego, jak również tymi elementami w kontekście czasów obecnych. Niezwykle popularne są repliki broni, używane zarówno do odtwarzania wydarzeń historycznych, jak i do zabawy. Jednym z przejawów tej mody jest również popularność paintballu, czyli strzelania ze specjalnych karabinów z użyciem nabojów z farbą.

Samolot

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Styl wojskowy obejmuje także modę. W ciągu minionych lat można było zauważyć bardzo różnorodne ewolucje ubraniach wzorowanych na wojskowym stylu. Ubiory tego rodzaju są w większości przypadków niezwykle funkcjonalne z uwagi na wytrzymałe tkaniny, dużą ilość kieszeni i inne aspekty. Są więc wykorzystywane w części sportów ekstremalnych, jak również na przykład w survivalu. Spodnie o charakterze wojskowym takie jak na przykład spodnie Helikon są również bardzo funkcjonalne i trwałe, przez co kupowane są przez wiele osób.

Styl wojskowy a subkultury

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Niektóre ubiory o charakterze wojskowym są kojarzone z członkami rozmaitych subkultur. Elementy takie jak ciężkie obuwie czy kurtka Harrington przeważającej części osób kojarzą się z grupą skinheadów i charakterystycznym dla nich stylem. Natomiast plecak typu kostka, najczęściej z demobilu, to element, który upodobali sobie przedstawiciele punków oraz część wielbicieli muzyki metalowej. W tych przypadkach w większości przypadków plecaki te pokryte są naszywkami z nazwami grup muzycznych i rozmaitymi hasłami.

Militaria a moda

Styl zawierający wojskowe akcesoria to także styl w modzie. Wariacje na temat odzieży wojskowej niekiedy sięgały bardzo daleko. Przede wszystkim styl militarny zakłada wykorzystanie motywu moro na tkaninach. Deseń ten także pojawia się w wielu różnych odmianach i kolorach, ponieważ nie musi już posiadać działania kamuflującego. Dlatego spotyka się między innymi motyw moro w odcieniu różowym. Styl wojskowy to także elementy odzieży w odcieniu oliwkowej zieleni i khaki. Jest wiele rodzajów obuwia, dla którego wzorem były buty wojskowe. Ostatnio przykładowo bardzo modne stały się oficerki dla kobiet, wzorowane na długich butach skórzanych noszonych w armii.