Styl wojskowy modny

Na chwilę obecną z przekonaniem można powiedzieć, że trwa moda na styl militarny. Przejawia się to w bardzo różnych aspektach codzienności. Coraz większe grono osób interesuje się tematyką wojskową i militarną, a zatem dziejami wojen i sprzętu wojskowego, jak również tymi elementami w kontekście czasów obecnych. Niezwykle popularne są repliki broni, używane zarówno do odtwarzania wydarzeń historycznych, jak i do zabawy. Jednym z przejawów tej mody jest również popularność paintballu, czyli strzelania ze specjalnych karabinów z użyciem nabojów z farbą.

Samolot

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Styl wojskowy obejmuje także modę. W ciągu minionych lat można było zauważyć bardzo różnorodne ewolucje ubraniach wzorowanych na wojskowym stylu.

Serdecznie zapraszamy do zgłębienia większej ilości tekstów na poruszany temat. Jeżeli Cię on ciekawi, to zobacz stronę (www.galerialucznik.pl/pl/menu/maszyny-do-szycia/maszyny-do-szycia-tradycyjne/mini-maszyny-do-szycia-655.html), na której opublikowane są uzupełniające teksty.

Ubiory tego rodzaju są w większości przypadków niezwykle funkcjonalne z uwagi na wytrzymałe tkaniny, dużą ilość kieszeni i inne aspekty. Są więc wykorzystywane w części sportów ekstremalnych, jak również na przykład w survivalu. Spodnie o charakterze wojskowym takie jak na przykład spodnie Helikon są również bardzo funkcjonalne i trwałe, przez co kupowane są przez wiele osób.

Styl wojskowy a subkultury

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Niektóre ubiory o charakterze wojskowym są kojarzone z członkami rozmaitych subkultur. Elementy takie jak ciężkie obuwie czy kurtka Harrington przeważającej części osób kojarzą się z grupą skinheadów i charakterystycznym dla nich stylem. Natomiast plecak typu kostka, najczęściej z demobilu, to element, który upodobali sobie przedstawiciele punków oraz część wielbicieli muzyki metalowej. W tych przypadkach w większości przypadków plecaki te pokryte są naszywkami z nazwami grup muzycznych i rozmaitymi hasłami.

Militaria a moda

Styl zawierający wojskowe akcesoria to także styl w modzie. Wariacje na temat odzieży wojskowej niekiedy sięgały bardzo daleko. Przede wszystkim styl militarny zakłada wykorzystanie motywu moro na tkaninach. Deseń ten także pojawia się w wielu różnych odmianach i kolorach, ponieważ nie musi już posiadać działania kamuflującego. Dlatego spotyka się między innymi motyw moro w odcieniu różowym. Styl wojskowy to także elementy odzieży w odcieniu oliwkowej zieleni i khaki. Jest wiele rodzajów obuwia, dla którego wzorem były buty wojskowe. Ostatnio przykładowo bardzo modne stały się oficerki dla kobiet, wzorowane na długich butach skórzanych noszonych w armii.