bluza

Strój – jak go dobrze dobrać w każdej sytuacji?

O tym, jak niezwykle ważne jest, aby umieć dobrać strój do każdej okoliczności, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przecież od dawna wiadomo, że „jak cię widzą, tak cię piszą”. Każdy z nas wyrabia sobie jakąś opinię na temat spotkanych w różnych sytuacjach osób. Ale i każdy z nas sam jest każdego dnia oceniany – przez znajomych, współpracowników, nauczycieli, bliskich, przez potencjalne sympatie. A od tego, jakie podejście mają do nas inni ludzie, sporo może zależeć.

Nierzadko chociażby bywa tak, że ktoś planuje powierzyć nam jakieś ważne zadanie, które może mieć ważny wpływ na naszą późniejszą karierę. Okazuje się natomiast, że nie sprawiamy jego zdaniem wrażenia osoby, której można zaufać – i zadanie to zostaje przekazane koledze z biurka obok. Nie mówiąc już nawet o randkach, na jakich przecież przez cały czas jesteśmy oceniani. Nie chciałbyś z pewnością, aby miłość twojego życia przeszła obok ciebie mimochodem, bo założyłeś mało eleganckie spodnie męskie lee? W jeansach nie ma jak najbardziej nic złego. Nawet hip hop ubrania w różnych okolicznościach nie przeszkadzają, sprawdź: oferta ubrań hip hop . Pamiętajmy natomiast, że to co uchodzi dzieciom czy nastolatkom, nie przystoi już dorosłej osobie. Każdy z nas ma jakiś swój styl, jakieś własne upodobania związane ze strojem. I nie ma potrzeby z nich rezygnować. Niekiedy jednak warto je sobie pozostawić na bardziej prywatne okoliczności, a jeśli chodzi o te oficjalne pójść na kompromis.
bluza z kapturem
Autor: Warren S Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja, kiedy warto być ostrożnym w kwestii ubrań, to chociażby nowa praca. Czasem okazuje się, że w firmie panuje pod tym względem zupełny luz. Wówczas nie pozostaje nam nic jak tylko się cieszyć. W wielu przedsiębiorstwach obowiązuje jednakże dress code. Polega on zwykle na tym, że zakazane jest noszenie luźniejszych ubrań, takich jak na przykład koszulki odsłaniające ramiona czy krótkie spodenki. Jest to istotne zwłaszcza jeśli chodzi o osoby, które pracują na co dzień z klientami. Wówczas nie reprezentują one już przecież wyłącznie samych siebie, ale całą firmę. Na pocieszenie jednak warto dodać, że po pracy możemy jak najbardziej wrócić do swoich upodobań. Jeansy, spodenki w palmy, szpilki – gdy jesteś we własnym domu czy na wakacjach, nic nie jest dla ciebie zakazane.