perfumy Hugo Boss

Stosowanie perfum jest powszechne, lecz bardziej sięgają po nie panie. To raczej normalne, ale czym właściwie są perfumy?

Niektórzy z nas nie mogą wyobrazić sobie funkcjonowania bez perfum. Są konieczne w wielu okolicznościach, mogą oddziaływać na zmysły bardziej nawet niż uroda czy ubiór. Raczej jednak to najlepsze dopełnienie naszej elegancji lub spontaniczności. Z perfumami, jak z każdą rzeczą można przedobrzyć, więc powinniśmy uważać, by nie pachnieć zbyt mocno, gdyż to także nie jest po prostu pozytywne.

Hugo Boss
Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo to, odpowiednio wybrane perfumy, typu hugo boss perfumy damskie na pewno będą idealne dla wielu pań. Czym są w rzeczywistości perfumy, niektórzy główkują? Perfumy to w rzeczywistości mieszanina różnych związków zapachowych, definiujemy je olejkami zapachowymi. W ich składzie znajdują się też środki homogenizujące iwzmacniające, jest też rozpuszczalnik, jest nim często etanol albo mieszanina lekkich alkoholi alifatycznych. Jesteśmy w stanie też podzielić w zależności od ilości rozpuszczalnika, bo otrzymamy wtedy perfumy właściwe, czyli ekstrakty perfum, wody perfumowane czy wody toaletowe – zobacz tu.

perfumeria
Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com

Po wtarciu ich w powierzchnię ciała najistotniejsza substancja, może to być na przykład alkohol etylowy, ale również olejek sandałowy, błyskawicznie wchłania się w skórę. W ten sposób na jej powierzchni pozostają jedynie olejki (więcej liquid 0 mg) zapachowe i środki wzmacniające. Uwalniane są one do powietrza i przez to mamy wrażenia węchowe. Jak uzyskujemy olejki zapachowe? Można je uzyskać przez destylację z parą wodną. Jest to w sumie jeden ze sposobów, ponieważ w grę wchodzi także ekstrakcja oraz zatężanie składników zapachowych z różnorodnych części roślin, dobry są kwiat jaśminu czy liście mięty. Częściej jednak miesza się różne syntetyczne związki chemiczne posiadające różne zapachy. Perfumy odnajdują się w wielu sytuacjach, często są to sytuacje oficjalne, wtedy na przykład dobrze sprawdzają się paco rabanne męskie.

Z innej strony, większość pań używa perfum w w wielu sytuacjach, by dodać sobie atrakcyjności, najzwyczajniej poczuć się lepiej. Mężczyźni w tej dziedzinie odstają, ale i w tym przypadku powoli się to zmienia. Istnieje przecież tak dużo niezwykłych męskich rodzajów perfum, iż czasami należy po prostu z nich skorzystać. I nie tylko korzystnie robić to przed spotkaniem z partnerką, w wielu sytuacjach jest to wskazane. Jak widać jednak, mężczyźni także zaczynają bardziej o siebie dbać, choć czasami robią to aż nadto przesadnie.