Specyfik nawilżający oraz kremy koreańskie

O skórę musi dbać każdy, niezależnie od płci, lub wieku. Nawilżanie buzi to fundament właściwego wyglądu skóry. Wraz z wiekiem spada pułap nawodnienia cery, a przez to staje się ona bardziej sucha. Każde rodzaje skóry wymagają nawilżania. Podstawowy dylemat skóry to suchość. Środowisko zewnętrzne pobudza przesuszaniu się naskórka. Mnóstwo godzin spędzanych w klimatyzowanym pomieszczeniu pobudza utratę wilgotności i elastyczności cery.

kosmetyki

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry krem nawilżający do twarzy (krem, który nawilża) zatrzymuje wilgoć w głębokich pokładach skóry, uzupełnia deficyty wody. Krem nawilżający powinien stanowić jeden z podstawowych kosmetyków. Nawilżanie twarzy to istota codziennej pielęgnacji. Odpowiednio nawilżona, jędrna skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem. Niestety, nie ma jednego wszechstronnego kremu nawilżającego. Rodzaj kremu trzeba zawsze dostosować do bieżących wymogów cery. Silnie wysuszona skóra wymaga kremów na bazie lipoidów. Skóra tłusta, wbrew pozorom, także wymaga nawilżania.

Do cery tłustej najlepiej używać szczególne kremy nawilżające, jakie równocześnie matują skórę i regulują wytwarzanie sebum. Krem nawilżający nie zwilża bezpośrednio cery, za to dostarcza jej czynników, które poprawiają jej działanie, wspomagają w naprawianiu skaz, tworzeniu zdrowych komórek, produkcji kolagenu i elastyny, także kształtowaniu odpowiedzi obronnych. Pośrednio więc przyczynia się do lepszego nawilżenia. Należy mieć na uwadze, że woda nie nawilża, a wysusza skórę. Toteż po każdym myciu twarzy powinno się położyć na twarz krem nawilżający. Kremy nawilżające mogą mieć super lekkie konsystencje.

Takie kremy są znakomite na lato, lub do cery mieszanej. Krem intensywnie nawilżający jest często bogatszy w składniki, chociaż niekoniecznie bardziej tłusty. Zaleca się jego stosowanie zimą, także osobom o wysuszonej skórze. Sektor kosmetyków w Azji wygląda nieco inaczej aniżeli ten w Europie. Wytwórcy z innych części świata wytwarzają kosmetyki określone do ustalonego rodzaju skóry. Kosmetyki z Korei (dostępne tutaj) wytwarzane są z myślą o praktycznych rezultatach, które potrzebuje się zdobyć.