Modne fryzury i upięcia

Słabe włosy, zmęczona skóra na twarzy, to jeszcze nie wyrok – współczesne kosmetyki śpieszą na ratunek

Na niewłaściwy stan włosów wpływają rozmaite, mniej lub bardziej ostre zabiegi do pielęgnacji. Dodatkowo, podobnie jak skóra twarzy i rąk, są stale wystawiane na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych. Gdy włosy stają się suche, kruche a także podatne na wypadanie, odpowiednim sposobem staje się ich właściwa odnowa.

Półka z kosmetykami do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie dziwi zatem fakt, iż artykuły produkowane do tego celu stają się bardzo energicznie rozkręcającą się grupą kosmetyków – ciekawe informacje.

Preparaty do odbudowy oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnorodnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie niezwykle rozpowszechnioną, ochoczo używaną formą preparatów pielęgnacyjnych stanowią pianki. Preparaty te są praktyczniejsze w używaniu, dają się łatwo i równomiernie zastosować.

W przypadku mocniej uszkodzonych włosów godne zaproponowania są balsamy lub odżywki pielęgnacyjne, które nakłada się na kilka minut, a następnie zmywa. Zimową porą warto poszukać balsamów do twarzy i ciała z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza skórę, a przy tym jest też ekologiczną substancją promieniochronną.

Promienie słoneczne oddziaływają na naszą skórę przez cały rok. Porą zimową słonko oddziałuje niezwykle przenikliwie. Powinnyśmy więc nie zapominać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy szusujemy na nartach. Również podczas spacerów pamiętajmy o natarciu odsłoniętej cery balsamem z ochroną UV. Trzeba kupić krem z wysokim filtrem, dlatego, że promienie słoneczne wysoko w górach działają z dużo większą ostrością.

Klientka u fryzjerki
Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominajmy również o zabezpieczeniu wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu – . Korporacje kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o paniach, dla których uroda (solidna propozycja) jest ważna ale nie mają czasu na pielęgnację i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym zamierzeniem jest spowodowanie natychmiastowych i namacalnych efektów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Ciekawym rozwiązaniem są też rozgrzewające kremy z domieszką imbiru, cynamonu lub – bezpłatny dostęp – chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej ładny zapach. Gdy mamy pragnienie na ciepłą kąpiel, powinno się dolać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy aromat zamieni kąpiel w mały zabieg spa.