skatepark

W co się ubierać będąc skatem

Mamo, tato jestem skatem!
Cisza. Jak przekazać tę wiadomość babci? Bez obaw. Nie taki skat (skejt) straszny jak go malują. To jedynie młody człowiek, lubiący deskorolki, rowery czy rolki. Subkultura młodzieżowa, coraz bardziej powszechna wśród młodzieży. Osoby pokojowo nastawione do społeczeństwa, nie wyznający żadnej ideologii. Dla nich najbardziej istotna jest dobra zabawa i opanowanie coraz mocniej zapierających dech w piersiach i trudniejszych trików.

skate
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko na desce, także na rowerze, rolkach czy snowboardzie. Widują się na placach, lub z myślą o nich powstałych skateparkach, gdzie są w stanie szkolić technikę całe dnie. Nie są agresywni, jednak ich ekstremalne zabawy nie są życzliwie odbierane przez społeczeństwo, dlatego często są przeganiani z miejsc na których ćwiczą. Idolem skaterów jest Tony Hawk, który jest pomysłodawcą wielu trików wykonywanych na desce.
Jak wygląda skejt? Jak wielu innych nastolatków, a istotą ich wizerunku jest przekazanie pewnej idei – przyjaznego stosunku do życia i cieszenia się chwilą. Jeszcze jakiś czas temu fundamentem były luźne spodnie, z opuszczonym krokiem. Dziś, niekoniecznie, bo wąskie rurki, które zawładnęły światem mody dostały się nawet na teren skateparku. Potężne, szerokie bluzy z kapturem w rozmiarze XXL, czapki New Era a także sportowe buty – link referencyjny. Odzież dla skatów to także T – shirty – w konkretnych barwach i koniecznie z przesłaniem, wyrażające indywidualny styl i pasję. Więcej na .
skate
Autor: Andrew Aquino
Źródło: http://www.flickr.com

Jedyne co może budzić nasze rozdrażnienie to ich „wielkie zamiłowanie” do sztuki. A sztuką tą jest graffiti. Gdyby tylko powstało więcej miejsc, w których grafficiarze mieliby możliwość prezentowania swoich dzieł, świat byłby o wiele piękniejszy. Jednak „bohomazom” na mieniu publicznym (ławkach) mówimy stanowcze „nie”. Na szczęście są legalne miejsca, w których możemy zobaczyć prawdziwe dzieła sztuki.
Warto więc zapoznać się bliżej z ową subkulturą, aby przekonać się, że koncentruje ona w swoich kręgach ludzi dobrych, życzliwych i zakochanych w sporcie. Nie kierujmy się stereotypami, pozwólmy młodym ludziom wyrażać siebie.