Skarpety

Skarpetki wytwarzane z włókna bambusowego dla facetów – treningowy hit czy kicz?

Wykonane z bambusa skarpety męskie to przebój nadchodzących sezonów. Nie wiadomo, czy to oferta stworzona dla amatorów ekologii, bo im na 100% tego typu pomysł przypadnie do gustu, ale da się zauważyć, że są ekologiczne, wysokiej jakości i mają inne zalety. Czy skarpety z bambusa mogą na dobre zagościć w kawalerskich szufladach z bielizną?

Skarpetki
Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com
Skarpety sportowe tego rodzaju wytwarzane są z wiskozy, która produkowana jest – odmiennie od standardowych metod – z włókna bambusowego.

To właśnie łyko z bambusa zaczyna powoli opanowywać światowy rynek, a już dziś wyraźnie wyróżnia się pośród odmiennych materiałów. To wszystko poprzez fakt, że skarpety męskie (pomysł na prezent od skarpety-eltom.pl) wyprodukowane z takiego materiału są niebywale dobrej jakości. Drzewo bambusowe posiada bowiem naturalne właściwości bakteriobójcze, pozwala przenikać powietrzu, a jednocześnie ogranicza odczuwane nieprzyjemnego smrodu. Jak widać, skarpety z bambusa to najlepsze rozwiązanie dla osób ćwiczących, ponieważ scalają w sobie wymienione cechy, które powinien posiadać towar przeznaczony dla dynamicznych fizycznie osób. Kolejną zaletą, o której zdążyło być już napisane, zdaje się być wyraźnie ekologiczny charakter tego produktu. Na plus wspomnianego towaru przemawia jeszcze koszt, bo jak na produkt ze stosunkowo egzotycznego tworzywa, skarpety z bambusa nie wydają się wcale drogie – w Internecie można znaleźć pary wycenione na jedynie siedem złotych, a to mało.

Bieganie
Autor: Ed Yourdon
Źródło: http://www.flickr.com

W ocenach testujących skarpety sportowe wykonane z włókna bambusowego to pewny hit. Ze względu na jego właściwości grono użytkowników stale się powiększa, a typowe skarpety męskie odchodzą do lamusa. Produkty bambusowe są zupełne eko, przyjazne dla ciała człowieka, a dodatkowo, dzięki budowie niebywale filigranowe i przyjemne w zetknięciu ze skórą. To sprawia, że skarpety z bambusa gwarantują komfort korzystania w dodatku z wysoką jakością i nieprzesadzoną ceną.