kurtki i płaszcze

Ściśle tajne, czyli płaszcze do zadań specjalnych

kurtki i płaszcze
Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz
W sezonie wiosna lato 2013 sklep top secret stawia na elegancję z pazurem. Jeśli poszukujemy klasycznych ubrań w odświeżonym wydaniu, płaszcze top secret są świetną propozycją. Jak sama nazwa firmy sugeruje, sugerowane zestawienia są idealne do misji specjalnych. Płaszcz nie musi być nudny, a tutejsi projektanci nie wykorzystują banalnych rozwiązań projektując kilka zbliżonych do siebie krojów. Każdy model nawiązuje do innej inspiracji, więc dowolnie możemy dobrać okrycie do własnego stylu.

W bieżącej kolekcji znajdziemy błyszczący granat, biały płaszcz wycięty rodem z „Dynastii”, w grzecznych odcieniach beżu – typowy trencz z interesującym zaokrąglonym kołnierzem i prosty, zapinany na zamek płaszcz z najbardziej pożądanym w tym sezonie geometrycznym nadrukiem.

Dla bardziej odważnych sklep top secret proponuje szkarłatny płaszcz, który dzięki wiązaniu w pasie podkreśla sylwetkę, nie tracąc przy tym eleganckiego wydźwięku poprzez wykorzystanie gładkich cięć. Gdy szukamy klasycznego szyku, z pewnością przykuje nasze spojrzenie grafitowy płaszcz ozdobiony srebrzystą nitką. Czarne lamówki dodają mu wyjątkowego charakteru, dzięki czemu rewelacyjnie nadaje się zarówno na spotkaniach biznesowych, jak też w bardziej swobodnych zestawieniach.

W bardziej luźnym wydaniu płaszcze top secret spotkamy też w katalogach młodzieżowej gałęzi marki, o nazwie troll. Tutaj już króluje całkowita dowolność. Tradycyjne kroje wojskowe, pagony połączone z kobiecymi wcięciami, dziewczęce kratki, modele krótsze i dłuższe w przeróżnych kolorach. Kluczem jest jednak to, że pomimo tego, że głównym klientem marki są osoby dwudziestokilkuletnie, nie obowiązuje pod żadnym względem ograniczenie wieku. Najważniejsze jest to, aby w ubraniu swobodnie się czuć i jeśli wolimy bardziej niestandardowe modele, to zdecydowanie tego powinno się trzymać.Moda w 2013 roku niemalże wymaga odrobinki szaleństwa.

Płaszcz zdecydowanie buduje image, więc prawidłowo dopasowany do figury i odzwierciedlający nasz charakter, będzie podkreśleniem całego stroju w okolicznościach osobistych, jak też formalnych.