wellderm - logo

Salony medycyny estetycznej w Twoim mieście

Powszechność usług dermatologicznych na terenie kraju zwiększa się niezmiennie od jakiegoś czasu. Polki zauważyły, że specjalistyczne zabiegi wykonywane u kosmetyczki są bardziej skuteczne, niż domowe sposoby pielęgnacji urody. Przed udaniem się do gabinetu kosmetycznego dobrze jest jednak podwyższyć poziom wiedzy na temat oferowanych zabiegów. W aspekcie zabiegów dermatologicznych rodzaj skóry odgrywa ogromną rolę. Droższe zabiegi są zwykle dla skóry z alergią lub w inny sposób wrażliwej. Z tego powodu przed udaniem się do gabinetu powinno się skontrolować dokładnie wskazania i przeciwwskazania i nie wybierać według ceny. W branży kosmetycznej nie w każdym przypadku wyższa cena to skuteczniejszy zabieg.

wellderm - logo
Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Najbardziej popularne zabiegi
Do najpopularniejszych zabiegów oferowanych w salonach kosmetycznych należy mikrodermabrazja (tamta strona).

dermatologia, zabiegi estetyczne

Jest to zabieg podobny do peelingu, ale polegający na ścieraniu wierzchniej warstwy skóry przez znacznie mniejsze elementy. Powoduje to dokładniejsze oczyszczenie skóry niż po zastosowaniu ogólnodostępnych środków kosmetycznych. Tego rodzaju specjalistyczny zabieg bywa wykonywany również na delikatnym naskórku. Jest to jednak odpowiednio droższa czynność, ponieważ do bardziej wrażliwej skóry używa się diamentowych cząsteczek. Mikrodermabrazja diamentowa (rzetelnie omówione) jest również korzystna dla osób z alergiami, w czasie tego typu zabiegu nie wydziela się pył, który może być silnym alergenem. Taki usługa pomaga usunąć trądzik oraz ślady potrądzikowe, nieznaczne przebarwienia.

Likwidacja przebarwień na skórze
Równie chętnie wybieranym zabiegiem dermatologicznym jest usuwanie przebarwień. Najbardziej skuteczne i do tego najchętniej wybierane, mimo swojej wysokiej ceny są środki marki Cosmelan. Leczenie tym środkiem składa się z dwóch etapów, profesjonalna porada dermatologa jest jednak konieczna. Każda skóra może inaczej reagować na specyfik. Pierwsza faza to maseczka nakładana na cerę z przebarwieniami – najczęściej jest to skóra dekoltu, szyja i twarz. Drugi etap ma na celu utrzymanie efektów uzyskanych po usunięciu maseczki, do tego celu używa się profesjonalnego kremu wyprodukowanego przez wcześniej wspomnianą firmę. Ten krem można również wykorzystywać na własną rękę do domowej kuracji przebarwień skóry.