chirurg

Wzrost chirurgii estetycznej w Polsce

W Polsce jest od niedawna, ale jej pozycja staje się coraz mocniej ugruntowana. Nie rości sobie pretensji, by przypodobać się wszystkim, bo wie, że to nie o to chodzi w tej potyczce. Chirurgia plastyczna to dosyć nowatorska na naszym rynku leczniczym branża, która jednakowoż szturmem zjednuje sobie coraz większą liczbę zwolenników. Z roku na rok powstają kolejne kliniki, trend jest obiecujący.

Dawniej, na te możliwości mogli zezwolić sobie zwłaszcza jednostki, bo cennik zniechęcał nawet największych wielbicieli. Na tego typu obrót spraw miały też wpływ zmiany rynkowe, kto by w ciężkich i absurdalnych czasach myślał o operacjach plastycznych, gdy trzeba było się troszczyć o inne sprawy. Dzisiaj jednak, coraz więcej ludzi, także z klasy średniej może sobie zezwolić na poprawę urody. Dzięki temu, że tworzy się coraz więcej tego typu klinik, stawki są także do zaakceptowania. Co by tu wiele nie mówić, zabieg można już przeprowadzić za 1,5 tysięcy złotych, i choć najczęściej górna granica oscyluje wokół ceny 20 tysięcy złotych, to są też naturalnie zabiegi droższe, dochodzące do kwoty ponad 30 tyś. złotych.

przyrzady chirurgiczne
Autor: docmonstereyes
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie są najbardziej znane zabiegi, które wykonuje chirurg plastyczny z Katowic?

Na takie zagadnienie musimy ustosunkować się podsumowując popularność wykonywanych operacji w wybranych placówkach chirurgii plastycznej. Na pierwszy ogień idzie zabieg powiększania piersi, ale też ich zmniejszania. Tak to już jest, iż jedne osoby matka natura za hojnie obdarzyła, innych ciut mniej, no ale można to nadrobić.

Drugim z najbardziej znanych zabiegów jest lifting twarzy. Dzięki możliwości podciągnięcia skóry twarzy i szyi, żeby usunąć nadmiar zwiotczałej skóry, można orzeźwić własny wygląd i odkryć wlasne zalety na nowo.

Pozostałe zabiegi to:

Korekcja nosa pomoże wymodelować nos według swojego uznania, powiększenie ust, przeszczep włosów czy plastyka uszu. Do takiej grupy można także zaliczyć lifting szyi czy liposukcję brzucha.

Każdy z zabiegów jest zupełnie pewny. Oczywiście warto znaleźć najbardziej profesjonalną klinikę, najbardziej bogaty wybór mamy w dużych ośrodkach miejskich: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi czy Katowicach.