Piękno od zaraz - zabiegi ekspresowe

Rozwiązania na to aby udoskonalić look

Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego rodzaju zapytania stając przed lustrem? Nawet jeśli wypowiadamy te słowa żartobliwie to jest w nich ziarno prawdy. No cóż, czy chcemy to, czy nie, szata zewnętrzna jest dość ważny i determinuje wiele rzeczy. Nie mówimy tu o wzorach piękna, do których niektórzy bzdurnie dążą, ale o pewnych szczegółach w aparycji, które nas irytują i preferowalibyśmy je zastąpić. Z takimi właśnie zadaniami walczy dermatolog estetyczny.

Wiązką lasera w brzydką bliznę
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Na wstępie należy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna to nie to samo, co tradycyjnie rozumiana dermatologia – http://englander.com.pl/ -. Ta druga jest niezbędna, kiedy mamy problemy skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i mocniej dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra powszechnej dermatologii skupia się natomiast, jak łatwo wywnioskować po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, wzbogacającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to nowa dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o takich przedsięwzięciach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi pozwolić sobie mogli ci z pieniędzmi i możliwością wyjazdu za granicę, bo tylko tam było to na porządku dziennym. W dzisiejszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje dużo, ale coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. tym bardziej jest to zauważalne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zresztą, jak na stolicę przystało proponuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej (czytaj więcej).

Co oferuje dermatologia estetyczna częstochowa? W zależności od kliniki najbardziej znane są:

- wypełnianie zmarszczek,
- poprawianie ust,
- korekta nosa,
- konturowanie twarzy,
- peelingi chemiczne,

I multum innych.

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Nadrzędną filozofią działania dermatologii estetycznej jest poprawa szaty zewnętrznej, nie jest to jednak operacja plastyczna, podczas której ingerencja chirurgiczna jest bez porównania większa. Pokutuje jednak w wielu opiniach mieszanie tych kategorii, tak jakby te dwie branże, te dwie nazewnictwa wymawiało się zamiennie. Jest to duży błąd i skrót myślowy. Powoduje to sytuację, że istnieje ogół osób bardzo przeciwnych tego rodzaju zabiegom, tak jakby fizjonomia była własnością ogółu, i można ją poddać pod osąd – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych tego typu, ale patrzą na to, jak na zwykły zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo stanowić o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną zmianę, bo np. nos jest trochę krzywy. Nie musi pytać nikogo o pozwolenie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom dużo zakompleksionych osób zyskuje wiarę we własną atrakcyjność.

Inni specjaliści: