Kobieta

Programowanie dnia powinno uwzględniać czas który wykorzystamy wyłącznie dla siebie

Kobieta musi być piękna wszędzie, w domu w trakcie gotowania i sprzątania, w rozmowach z dziećmi i w miejscu pracy. Wizerunek kobiety lansowany przez branże drogeryjne, telewizję i świat mody, pokazuje zgrabne, młode śliczności.

Kobieta
Autor: Mateus Lunardi Dutra
Źródło: http://www.flickr.com

By być „prawdziwą kobietą”, trzeba poddać swoje ciało przeróżnym staraniom – przeczytaj. Po pierwsze musi poddać się kierunkom modowym wyznaczonym przez branże piękna i mody. Poza tym trzymać różne kuracje odchudzające, trzymać fason, uczęszczać do klubu fitness a przy tym mając na głowie obowiązki związane z domem i opiekę na dziećmi. Nie ma się co dziwić, że szybkie tempo życia, ciągłe niedosypianie i niedostatek odreagowania napięcia dnia codziennego, gromadzą się i uderzają w nasz organizm.

Ponieważ nie ma gwałtownej reakcji organizmu na napięcie, nie zauważamy w sobie żadnych zmian, a wszelkie złe nastroje czy chorobę traktujemy jako coś właściwego. Jego oddziaływanie wywiera bardzo niedobre znaczenie dla naszego organizmu. Często skóra jako jedyna reaguje na jego funkcjonowanie. Warto wyćwiczyć, aby po ciężkim dniu, wygospodarować czas tylko dla siebie, na

Młoda kobieta
Autor: Marianne Ubaleht
Źródło: http://www.flickr.com

odpoczynek. Może to być odprężająca ciepła kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli. Miłą aurę w łazience, można uzupełnić zapalając świeczki czy kominek do aromaterapii. Parę tych skromnych detali powoduje, że możemy poczuć się jak w SPA.

Dobrym sposobem na poprawę kondycji organizmu, jest gimnastyka na świeżym powietrzu, która pobudza mięśnie do pracy, w tym serce, a to daje możliwość na oczyszczenie się i wyeliminowanie z organizmu zbędnych złogów przemiany materii. Skóra zaopatrzona w tlen odzyskuje świeżość.

Wiele jeszcze innych zabiegów relaksujących możemy przeprowadzić samemu w domowym zaciszu ale czasem dla lepszego samopoczucia warto wybrać sprawdzony salon kosmetyczny, w którym kosmetyczka zatroszczy się o poprawę naszego samopoczucia. Cera poddana ciągłemu działaniu rozdrażnieniu potrzebuje zastrzyku energii, jaka tkwi w witaminach. Gabinety odnowy biologicznej oferują wykonanie dobrego masażu, który ma zbawienny wpływ na nasze nadszarpnięte nerwy – kliknij.