depilacja laserowa

Profesjonalna depilacja laserowa

Kobiety, a od jakiegoś czasu także mężczyźni, szukają właściwego sposobu usuwania zbędnego owłosienia ze swojego ciała. Nie wszystkie z rekomendowanych sposobów mogą być jednak właściwe dla każdej osoby. Konieczna jest więc konsultacja swego pomysłu ze specjalistą, jaki w swojej pracy miał już styczność z różnymi typami skóry pacjentów. Popularną metodą jest depilacja laserowa, co bazuje na epilacji niepożądanego owłosienia z użyciem wiązki lasera. Jest to sposób wybierany dziś najchętniej.

Sposoby usuwania niepożądanego owłosienia

Odrastające włoski na ciele irytują, więc warto pozbywać się ich za pomocą wypróbowanych i rekomendowanych technik. Bezpieczne depilowanie owłosienia ciała odbywa się w odpowiednich warunkach z użyciem nowatorskiego sprzętu. Biorąc pod uwagę laser, jego użycie ma na celu wniknięcie znacznie głębiej w skórę. Dzięki temu można zniszczyć cebulkę włosa wraz z korzeniami. Stopuje to szybkie odrastanie włosa i jest to metoda bezpieczna, stosowana dzisiaj na szeroką skalę.

Depilacja laserowa techniką nie tylko dla leniwych

Metodę usuwania włosów jak depilacja laserowa udoskonala się nieprzerwanie, dzięki temu może być ona wybierana również przez osoby o różnych typach skóry. Rozmaite problemy skórne czy pewne cechy czynią niemożliwym skorzystanie z tego rozwiązania. Do nich zalicza się między innymi aktywne infekcje skórne i niezagojone zabiegi chirurgiczne. Wśród przeciwwskazań wylicza się też choroby pęcherzowe oraz choroby jak bielactwo, łuszczyca i padaczka. Ogólnie metoda ta uchodzi za bezinwazyjną oraz w całkowicie bezpieczną. Szczegóły na .

Plusy depilacji laserowej, które są najważniejsze

W przypadku depilacji laserowej najważniejszym plusem jest na pewno to, że zmniejsza się częstotliwość konieczności usuwania włosów. Wiązka lasera wytwarza pewną energię, którą wyczuwa melanina – barwnik włosa. W ten sposób zamienia się ona w energię termiczną, dlatego cebulka włosa jest nieodwracalnie zniszczona. Specjaliści pomogą każdej zgłaszającej się osobie wybrać właściwą moc impulsu, który warunkuje typ skóry oraz włosów.