Pozbywanie się niechcianego owłosienia jest obecnie modnym trendem, a czasem ma także czysto estetyczne uzasadnienie

Walka z nadmiernym owłosieniem to zazwyczaj syzyfowa praca. Raz usunięty włos ponownie odrasta, nierzadko też grubszy niż uprzednio. Obecny kanon piękna w ogóle nie przewiduje tego, żeby modna i zgrabna dwudziestolatka miała łydki lub pachy pokryte chociażby ledwie co widocznym meszkiem. Jeśli do tego dorzucimy problemy natury genetycznej, to jednocześnie odpowiemy na pytanie, z jakiego powodu placówki medycyny estetycznej nie świecą pustkami.

Przywykliśmy do faktu, że to przedstawicielki płci pięknej najczęściej przodują w stosowaniu kuracji odmładzających bądź upiększających, dlatego zestawienie słów (depilacja dla mężczyzn w Warszawie) brzmi dość egzotycznie czy niemal niedorzecznie.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Jeśli tak, to śmiało sprawdź także ten odnośnik. Podobne treści przeczytasz również tutaj dermatolog wrocław.

Tymczasem wizyta dwudziestolatka w ośrodku medycyny estetycznej nie zawsze jest fanaberią.

depilacja

Autor: Karl-Ludwig Poggemann
Źródło: http://www.flickr.com

Z zabiegów laserowych lub ultradźwiękami korzystają przecież przedstawiciele obu płci, a w szczególności jeżeli nadmierne owłosienie bywa powodem niemałych kompleksów. Nowoczesne metody usuwania włosów mogą diametralnie zmienić życie niektórych klientów, którzy np. w końcu nie będą wstydzić się pójść w lecie na basen.

O tym, że obywatelom Polski bez przerwy brakuje pieniędzy, a niekiedy pensje wydają się być śmiesznie niskie w stosunku do wydatków przekonaliśmy się nie raz i nie dwa, nierzadko również i na własnej skórze. Tymczasem o tym, że brak nam czasu, myślimy przeważnie dopiero wówczas, gdy się śpieszymy lub już jesteśmy spóźnieni przynajmniej paręnaście minut. Dyrektorki nie zawsze mają wystarczająco wiele czasu, żeby każdego poranka golić nogi. Z tego powodu (laserowa depilacja Warszawa) albo szerzej zabiegi depilacyjne przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej ciągle cieszą się dużą i rosnącą popularnością.

Eliminowanie owłosienia przybiera również o dużo mniej radykalną formę. Otóż, zdeklarowane elegantki chcą pochwalić się doskonałą linią brwi. Małe włoski nad oczami de facto rosną wedle informacji zawartych w genach, więc ciągle trzeba owe brwi regulować. Tego typu zabiegi proponują zazwyczaj gabinety kosmetyczne, choć niektóre panie po dwudziestce lub pięćdziesiątce wyrywają włoski samodzielnie, a dokładnie wykonany zabieg na pewno daje reprezentantkom płci pięknej niemało satysfakcji.