operacja plastyczna

Powody wykonywania operacji modelującej

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznej uszu są różne. Zazwyczaj sprowadzają się do kompleksu odstawiających małżowin. To odstawanie bywa często przedmiotem kompleksów. Niejednokrotnie prowadzi to do załamań nerwowych, a nawet depresji. Fachowcy od chirurgii estetycznej komentują tę sprawę i zapewniają: zabiegi na uszach należą do najprostszych pośród innych zabiegów na ciele. Warto pamiętać też, że zabieg na uszach, (podobnie jak na innych organach ciała) – jeśli już go zaplanujemy – powinien być wykonany profesjonalnie. Kolejne modelacje niosą za sobą niepewność, dodatkowe odczuwanie bólu oraz zmniejszanie zasobów portfela.

estetyka
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Nieskąplikowana operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą chwilowe zmiany w czuciu. Korekta małżowin odbywa się poprzez chirurgiczne cięcie, a później profilowanie małżowiny specjalnymi szwami pod ten zabieg. Z reguły odczuwany ból jest największy w pierwszych dniach po operacji. Najlepiej jest mieć pod ręką tabletki na ból, które – choć doraźnie i chwilowo – ale zmniejszą próg bólu.

Około dwa tysiące złotych – tyle mniej więcej wynosi przeciętny budżet na operację związaną z uszami. Cięcie i profilowanie małżowin należy do gamy usług wykwalifikowanej kadry w zakresie chirurgii estetycznej. Operacja trwa od kilkudziesięciu minut do godziny. Specjaliści radzą, aby przez pierwsze dni po zabiegu „pocięty” pacjent przebywał w klinice. Rekonwalescencja pod okiem lekarza to lepsza kontrola. Przecięcia skóry i estetyczne zabiegi, przekłucia i delikatność – obie skrajności spaja profesjonalna chirurgia estetyczna.

medycyna
Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

W przypadku korekcji uszu kluczowe staje się nastawienie pacjenta. Dzieci i dorośli, którzy decydują się na operację mają poczucie gorszości przez występowanie małego, ale jednak mankamentu. Operacja na małżowinie jest nie tylko zabiegiem na ciele, ale poza tym także mentalnym. Pozytywne zakończenie, w postaci zadowolenia klienta, tylko doda mu entuzjazmu i bodźców jeśli chodzi o dalsze działanie.

Zabiegi na uszach poprzedza się właściwymi badaniami skóry. Sprawdzana jest krzepliwość krwi, w odstawkę na kilka dni muszą pójść papierosy i alkohol. Zwiększa się wtedy ilość przyswajania witaminy C, zwykle czyni się to już tydzień przed zabiegiem.