kosmetyki do włosów i nie tylko

Podstawowe zasady pielęgnowania włosów, jak kupić najbardziej odpowiedni do ich stanu szampon

Pielęgnowanie włosów ma ogromne znaczenie dla ich wyglądu i zdrowia. Jeżeli są one dłuższe, to poza regularnym myciem należy je czesać lub szczotkować, przy krótszych można poprzestać tylko na myciu, ale za każdym razem należy używać odpowiedniego szamponu. Włosy podczas codziennego chodzenia mogą być narażone na działanie wielu nie zawsze zdrowych czynników. Wiatr, słońce, kurz czy brud – wszystko to sprawa, że na ich powierzchni osadzają się rzeczy, które należy usunąć.

więcej na temat
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak u każdej osoby włosy będą inne i w inny sposób reagują na czynniki zewnętrzne, z tego też powodu też szampony do mycia należy indywidualnie dobierać, uwzględniając ich ogólny stan i oczekiwania. A że szamponów jest ogromna ilość, wystarczy zresztą przeglądnąć półki z nimi w hipermarketach czy drogeriach, to wiele osób staje przed trudnym wyborem. Firmy produkujące szampony, takie przykładowo Wella chcą ułatwić klientom decyzję i na opakowaniach oprócz składu piszą zastosowanie – jest to niezwykle pomocne, bowiem wiadomo będzie, czego po szamponie można się spodziewać. Ale i tak trzeba go będzie przetestować i dopiero wtedy można będzie ocenić, czy spełnia on wymagania. Więcej w tym źródle – szczegóły po kliknięciu.

Każdy typ szamponu, mimo że oparty jest na podstawowej bazie, zawiera inne składniki. Przy włosach zniszczonych będą to różne wzmacniające wyciągi z roślin, które nawilżają i przyczyniają się do regeneracji struktury włosa. Głównym zadaniem tego typu szamponów jest odżywienie oraz wzmocnienie włosów, tak żeby powrócił im wcześniejszy blask i wygląd. Jeżeli ktoś ma kłopoty z tym, że mu się włosy zbytnio przetłuszczają, to powinien zastosować szampony do tego rodzaju włosów, zawierają one substancje osuszające skórę i zmniejszają aktywność gruczołów potowych.

W wielu przypadkach niezbędne będzie użycie szamponów leczniczych, przeznaczone są one dla osób mających kłopoty z jakimiś schorzeniami. Jednak najwięcej w sprzedaży będzie szamponów do zwykłego użytkowania, typowy wella szampon zawiera składniki odżywcze i nawilżające oraz ekstrakty z roślin, które mają działanie pielęgnacyjne i pozwalają zachować włosy w odpowiednim stanie.