włosy

Piękne puszyste włosy to dążenie współczesnych kobiet

Piękne puszyste włosy to marzenie chyba każdej kobiety. Jednak aby włosy naprawdę były w takiej formie, o jakiej panie marzą, to trzeba o nie odpowiednio dbać. Szczególnej opieki wymagać będą włosy długie, lecz posiadaczki krótkich również powinny o nich regularnie pamiętać. Po pierwsze należy zadbać o właściwą długość, same końcówki trzeba regularnie obcinać żeby zagwarantować im właściwy wygląd.

włosy:
Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Nieprzycinane włosy dość często się rozdwajają na końcówkach, a to bardzo je osłabia. Istotne jest również systematyczne czesanie, dzięki temu nabierają połysku i blasku, a przy tym usuwane są wszystkie, które już wypadły. Wiele osób zapomina, że na jakość włosów bardzo duży wpływ ma też dieta. To w pożywieniu dostarczamy organizmowi praktycznie wszystkich substancji potrzebnych do jego budowy, w tym również włosów na głowie. Jeżeli dieta stanie się zbyt jednolita i mało urozmaicona, to bardzo szybko to się zauważy właśnie na włosach. Będą się kruche i bardzo łamliwe, nie będą błyszczeć a w skrajnych przypadkach zaczną bardzo wypadać.

Lecz odpowiednia pielęgnacja włosów to również systematyczne i regularne ich mycie. Dobre, markowe szampony mogą być stosowane w zasadzie każdego dnia, są one delikatne i zawierają sporo substancji wspomagających kondycję włosów – idź na stronę z szamponami. Rzecz jasna trzeba stosować szampony wyprodukowane przez znane firmy kosmetyczne, ponieważ jedynie wówczas będzie się miało pewność, że używany szampon nie będzie szkodził. Porządny szampon powinien przejść dermatologiczne badania i nie może zawierać żadnych szkodliwych albo uczulających związków.

szampony
Autor: Barwa
Źródło: Barwa

Na pewno szampony firmy Wella są warte polecenia, sporo kobiet z powodzeniem ich używa przy codziennej pielęgnacji, ale także wtedy, gdy chce włosom zapewnić ciekawy, oryginalny odcień. Koloryzujące szampony ma w ofercie także francuski producent firma Loreal, i są one również coraz częściej wybierane przez liczne konsumentki. Porównaj kosmetyki Loreal tutaj . Ich dużym plusem jest łatwość zmiany koloru, wystarczy trochę szamponu nałożyć na włosy i po kilkunastu minutach zmyć. Po takiej koloryzacji włosy przez parę tygodni utrzymają kolor, tak więc jeżeli ktoś chce mieć cały czas określony kolor, to co pewien czas będzie musiał koloryzację powtarzać.