Odżywianie włosów po letnim sezonie – to nie musi być trudne

Letnie miesiące to czas na wakacyjne wyjazdy. Często nad morze. Palące słońce, wysoka temperatura, sól w morskiej wodzie, chlorowana w basenie, wiatr – to wszystko fatalnie wpływa na kondycję naszych włosów. Zwykle po lecie są suche, spłowiałe, przypominają pogniecione siano i trzeba je odżywić

.

Zwyczajne szampony do włosów nie są rozwiązaniem.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po lecie nasze włosy wymagają intensywnego odżywiania. Zwracajmy uwagę żeby myć je bardzo delikatnie. Jeżeli mamy kłopoty ze skórą głowy wybierzmy profesjonalny szampon przeciwłupieżowy. Korzystajmy z letniej wody. Gorąca nie wpływa zbyt dobrze na włosy. Po umyciu głowy za pomocą szamponu nakładamy porządną porcję odżywiającego preparatu. Aby poratować włosy po letnich miesiącach powinniśmy częściej stosować maski do włosów. Wmasowujemy je na kilka minut i zmywamy letnią wodą. Jeśli i to będzie za mało nie wahajmy się nałożyć odżywki bez spłukiwania. Nie możemy zapomnieć tylko by decydować się na wysokiej jakości nie obciążające włosów preparaty. Nie chodzi o to aby przeciążyć włosy, bo będą się przetłuszczać i nie pomożemy im w ten sposób.

Zrezygnujmy na tyle na ile się da z suszarki do włosów. Gdy musimy jej używać – wybierajmy chłodny strumień powietrza. Pomoże to zamknąć łuski włosów przez co będą gładsze. Różnego typu urządzenia do układania włosów na gorąco na przykład lokówki czy prostownice do włosów na lokikoki musimy włożyć na jakiś czas do szuflady. Dajmy swoim włosom trochę czasu na regenerację.

W zasadzie powinniśmy już w czasie urlopu myśleć o kondycji naszych włosów. Stosować maski ochronne, wkładać chustkę czy kapelusz ochraniający przed słońcem. Ważne jest również porządne mycie włosów odżywczym szamponem i odżywianie ich przez cały wyjazd. Zabierzmy ze sobą maskę do włosów i nakładajmy ją częściej niż zwykle. Można także ochraniać włosy naturalnymi środkami, takimi jak choćby olej kokosowy. Jego aromat jest zdecydowanie wakacyjny, a jednocześnie pomoże nam chronić końce włosów przed wpływem słońca, soli i chloru.

Nie zapominajmy także o wpływaniu na włosy od środka. Przyjmujmy dużo wody, możemy też przyjmować tabletki ze skrzypem polnym – z pewnością nie zaszkodzi, a włosy dzięki temu są silniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewiele wysiłku a jeżeli będziemy w czasie wakacji pamiętać o dobrej pielęgnacji nie będziemy mieć po powrocie do domu dylematu czy czasem nie trzeba nam maszynki do strzyżenia, aby pozbyć się tego snopu siana z głowy.