images

Odpowiednie pielęgnowanie włosów – środki i przyrządy do stylizacji

Jeżeli chodzi o wygląd człowieka, jednym z znaczących elementów są włosy. To w oparciu o fryzurę i odcień włosów nierzadko dokonuje się opisu osoby. Włosy mogą być cechą charakterystyczną danej osoby, a w przypadku pań są swoistą wizytówką. Od wyboru odpowiedniego uczesania uzależnione jest bardzo wiele.

Nie każdy wie o tym, jak bardzo właściwy kształt włosów wpływa na wygląd twarzy i zmienia optycznie jej kształt. Oprócz właściwej fryzury dużą rolę odgrywa także wygląd i kondycja samych włosów. Duża liczba pań w ramach zmiany wizerunku dokonuje koloryzacji włosów. Trzeba jednak pamiętać o ryzyku jakie łączy się z farbowaniem. Często bowiem można zauważyć skutek tych zabiegów w formie bardzo słabych i uszkodzonych włosów.
Autor: Domzdrowia.pl

Włosy po koloryzacji wymagają specjalnej pielęgnacji, gdyż są słabsze. Trudniej jest więc utrzymać je w dobrej kondycji. Do pielęgnacji, jak również stylizacji włosów stosuje się wiele rozmaitych przyrządów i kosmetyków. Część z nich można znaleźć w salonach fryzjerskich, niektóre z kolei są używane na co dzień w domach.

Przyrządy do stylizacjiNajważniejszymi narzędziami do włosów są elementy do czesania, takie jak szczotka czy grzebień. Istnieją również charakterystyczne grzebienie, używane do tapirowania włosów czy do cieniowania.

Fryzura na Sylwestra lub  karnawał
Autor: Racoon
Źródło: Racoon

Dużo osób dla oszczędności czasu korzysta również z suszarki, która niekiedy wykorzystywana jest także do stylizacji, na przykład do prostowania włosów. Do prostowania przydaje się popularna prostownica (w ofercie na ). Dla otrzymania efektu falowanych włosów używana jest falownica. Powinno się pamiętać, że im wyższa jakość tego rodzaju przyrządów, tym trwalsze efekty się otrzymuje, a włosy są po tym mniej zniszczone.

Kosmetyki
Występuje neizwykle duża gama kosmetyków do włosów. Podstawę stanowią szampony, wykorzystywane do mycia włosów i skóry głowy. Mogą one mieć konkretne zastosowanie, przykładowo do walki z łupieżem. Ich uzupełnieniem nierzadko są odżywki, które stosuje się ze spłukiwaniem lub bez. Mogą mieć postać płynu, maski lub sprayu. Istnieje również sporo kosmetyków służących do utrwalania uczesania. Środki takie jak żel, guma lub lakier do włosów ze sklepu LokiKoki bywają używane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.