sandały

Obuwie na upały – zobacz ofertę

Lato to specyficzny czas, wymagający odpowiedniego ubioru. W Polsce najczęściej okres ten bywa niezwykle gorący, z temperaturą przekraczającą 30 stopni. Poza tym lata w Polsce niekiedy są również deszczowe i wilgotne, mimo że to zdarza się o wiele rzadziej niż upalna pogoda. Z tej przyczyny do tego czasu należy się dobrze przygotować.

buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Ma to szczególne znaczenie w kwestii stroju. Podczas upałów trzeba bowiem nosić ubrania lekkie i przewiewne. W innym przypadku skóra nie ma możliwości oddychania, a ciało bardzo obficie się poci, co prowadzi niekiedy do nieprzyjemnych otarć skóry. W tym czasie zalecane jest noszenie zarówno krótkich spodni i spódnic, jak i dłuższych, ale cienkich ubrań. Trudności sprawiają w tym czasie sytuacje firmowe czy biznesowe, które wymagają oficjalnego stroju. W części biur dopuszcza się przykładowo noszenie koszul z krótkim rękawem wśród mężczyzn. Analogicznie sprawa przedstawia się z obuwiem na lato, które także musi być dostosowane do panujących warunków.

Buty męskie

buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Panowie w obecnych czasach coraz chętniej wybierają rozwiązania w zakresie obuwia, które niegdyś były w dużej mierze domeną kobiet. Sandały – https://www.goshoe.pl/kolekcja-meska/sandaly – na lato są dla mężczyzn bardzo korzystną opcją, obecnie nie wywołują niczyjego zdziwienia nawet japonki dla panów. W odkrytych butach podczas upału skóra może oddychać, co jest potrzebne szczególnie z racji tego, że męskie stopy nierzadko mają większą tendencję do pocenia niż damskie. Mimo to cały czas duża liczba panów w okresie letnim poprzestaje na noszeniu zakrytych butów sportowych takich jak popularne adidasy. Czasami powoduje to odparzenia stóp (eleganckie buty męskie).

Obuwie dla kobiet

Obuwie kobiece stanowi temat właściwie niewyczerpany, w tej kwestii cały czas coś się zmienia, pojawiają się nowe trendy. Jeżeli chodzi o warunki upalnego lata, większa częśc pań preferuje wówczas sandały, czasami bardzo odkryte. Jeżeli chodzi o elegancję w lecie, jest również duży wybór damskich sandałów na obcasie, wyższym lub niższym. Poza tym w ostatnim czasie spośród obuwia na lato kobiety chętnie wybierają baleriny z racji tego, że zapewniają komfort i pasują do wielu stylizacji. Poza tym sporo kobiet sięga również po sandały (https://butyscholl.pl/damskie-sandaly) o bardziej sportowym kroju (czytaj to).