kosmetyki

Obecne w sprzedaży są preparaty dające korzyść całemu ciału

Współczesne preparaty powinny przynieść pożytek całemu ciału czyli sprawić, że tak skóra jak również włosy zrobią się zdrowsze i lepiej wyglądające. Przeróżne balsamy i mleczka do ciała, kremy do twarzy lub kosmetyki do stóp obiecują nieokreślone możliwości przechytrzenia mijającego czasu i zostawienia ciała idealnego jak u boginki po wieki.

kosmetyki
Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Po ich zastosowaniu można się pozbyć wszystkich schorzeń skórnych, wygładzić skórę na twarzy, pozbyć się zmarszczek albo zlikwidować przebarwienia. Stopy mają pozostać idealnie gładkie, uda jędrne natomiast szyja jędrna i gibka niczym łabędzia szyja – scholl. Wszystko to przy udziale stosowanych współcześnie składników, zarówno takich ze źródła naturalnego jak również tych, które stworzono w laboratoriach chemicznych z całego świata. Ich obecność w kosmetykach różnego typu może działać bardzo dużo, pod warunkiem, że były właściwie dobrane, dokładnie przebadane, czyli ma się pewność, że są bezpieczne i przy założeniu, że nie zostaną przedawkowane.

A przedawkować jest niezwykle łatwo. Starczy tylko złożyć ze sobą kilka kosmetyków posiadających czynne składniki, wzmacniające swoje oddziaływanie, bądź są identyczne pod względem chemicznym. Powstaje wówczas niebezpieczny nadmiar tych aktywnych cząsteczek na skórze, zaś jej konsekwencją w najlepszym razie mogą być podrażnienia oraz uczulenia.

W związku z tym bardzo ważne jest, by sprawdzać listę składników kosmetyków, w szczególności tych, które deklarują intensywne bądź bardzo szybkie działanie.
kosmetyki
Autor: LAKSHMI
Źródło: LAKSHMI

Ponadto ważny jest umiar w używaniu takich preparatów, gdyż przez to również można narazić się na niebezpieczną kumulację czynnych substancji, których skóra nie przyjmie aż w takiej ilości. Co ważniejsze, dokładna kontrola nad składem i ilością kupowanych preparatów dotyczy zwłaszcza rodziców, kupujących kosmetyki dla dzieci i niemowląt – na tej stronie produkty dla dzieci i niemowląt.

W tym przypadku dokładna kontrola oraz zdrowy rozsądek powinny chodzić razem, gdyż nadmiar czynnych substancji bądź składniki szkodliwe dla skóry mogą wywołać bardzo złe skutki w zetknięciu ze skórą malucha. Szczęśliwie większość kosmetyków dla dzieci nie miewa w swoim składzie takich składników bądź jest ich bardzo mało, ale dodatkowa kontrola nie zawadzi.