odstające uszy

O operacji plastycznej

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznej uszu są różne. Najczęściej sprowadzają się do kompleksu odstających małżowin. To odstawanie bywa nierzadko przedmiotem kompleksów.

W wielu przypadkach prowadzi to do załamań nerwowych, a nawet depresji. Specjaliści od chirurgii estetycznej tłumaczą tę kwestię i zapewniają: zabiegi na uszach (limed.pl/szumy-uszne/) należą do najprostszych pośród innych zabiegów na skórze. Z drugiej strony zabieg na uszach, (podobnie jak na innych organach ciała) – jeśli już się nań zdecydujemy – powinien być wykonany profesjonalnie. Dalsze modelacje niosą za sobą niepewność, dodatkowe odczuwanie bólu oraz wyszczuplanie zasobów portfela.

estetyka
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą natychmiast odczuwalne zmiany. Korekta małżowin odbywa się poprzez chirurgiczne cięcie, a później modelowanie skóry wokół ucha specjalnie przygotowanymi do tego szwami. Najczęściej największe bóle odczuwane są w pierwszych godzinach po operacji. Dobrze wtedy mieć pod ręką tabletki przeciwbólowe, które – choć doraźnie i chwilowo – ale zmniejszą próg bólu. Więcej interesujących informacji tu: „>.

Około dwa tysiące złotych – tyle mniej więcej wynosi przeciętny budżet na operację związaną z uszami. Cięcie i profilowanie małżowin jest dziełem specjalistycznej grupy fachowców w zakresie chirurgii estetycznej. Operacja trwa od kilkudziesięciu minut do godziny, a jak opisano po wykonaniu zabiegu nosi się 2 tyg. opaskę. Chirurdzy radzą, aby przez pierwsze godziny po operacji „pocięty” pacjent przebywał w klinice. Rekonwalescencja pod okiem lekarza to większa pewność. Cięcia skóry i estetyczne zabiegi, przekłucia i delikatność – obie skrajności łączy chirurgia estetyczna. W przypadku korekcji uszu znaczące okazuje się nastawienie pacjenta. Dzieci i dorośli, którzy decydują się na zabieg mają poczucie gorszości przez występowanie małego, ale jednak mankamentu. Operacja na małżowinie jest nie tylko zabiegiem na ciele, ale także w dużej mierze mentalnym. Pozytywne zakończenie, widoczne przez zachowanie pacjenta, tylko doda mu entuzjazmu i bodźców jeśli chodzi o dalsze działanie.

Zabiegi na uszach poprzedza się właściwymi badaniami skóry. Sprawdzana jest krzepliwość krwi, odstawić musimy alkohol i papierosy. Pacjent zwiększa wówczas ilość przyswajanej witaminy C, przeważnie do tygodnia przed zabiegiem.