Model

Nowinki w świecie męskiej mody są dla niektórych mężczyzn tematem tabu, co nie zmienia faktu, że młodzi dżentelmeni i ludzie biznesu lubią i muszą dobrze się prezentować

Pisząc tekst o modzie męskiej jeszcze na początku należałoby napisać, że z założenia mężczyźni nie lubią poruszać tematów dotyczących trendów obowiązujących w współczesnych latach. To, co pozostawało modne kiedyś, jest zakładane przez niektórych, szczególnie tych starszych dżentelmenów, i teraz. Nie w każdym przypadku jest to kwestia przyzwyczajenia – czasami garnitury uszyte przez zmarłego już krawca leżą jak ulał i naprawdę szkoda pozbywać się tych kilkuletnich ubrań.

Męska moda
Autor: Che Rosales
Źródło: http://www.flickr.com
Moda męska, podobnie jak ta damska, przeobraża się z roku na rok. Jednak mężczyźni raczej nie przywiązują żadnej wagi do tego faktu. Nie interesuje ich temat nowinek i tego, co jest trendy. Wyjątkiem od wspomnianej zasady mogą być szczególne uroczystości rodzinne, gdy trzeba wybrać się na sprawunki i nabyć nie tylko szykowny garnitur, ale i mokasyny, a nawet drobne akcesoria, czyli np. spinki do rękawów koszuli z długom rękawem.

Moda męska nieczęsto bywa przedmiotem zainteresowania ze strony pięćdziesięciolatków. Trochę inaczej kwestia ta się przedstawia w przypadku ludzi młodych. Tacy faceci chcą przypodobać się swoim rówieśnicom. Na luksusową limuzynę nie każdego stać, lecz na nową oraz modną koszulkę już tak. Zresztą strój wierzchni to jeszcze nie wszystko. Dla uzupełnienia garderoby konieczne są również dodatki, czyli podczas pory zimowej szaliki, a letnią porą pasek skórzany podtrzymujący przewiewne szorty. Ciekawe dane: popularne mokasyny męskie kacper.
Sekretem szykownego ubrania jest umiejętność, z którą konkretna osoba dobiera poszczególne elementy garderoby. Nie wystarczy bowiem kupić drogie klapki, lecz przy okazji nie zapominać o tym, żeby nie zakładać do nich skarpetek, nawet jeżeli są ze sklepu firmowego. W codziennym życiu reguły dotyczące komponowania danych ubrań i dodatków do nich bywają mniej restrykcyjne niż te, które obowiązują w świecie poważnego biznesu. Dla zaciekawionych: http://www.ceneo.pl/Mokasyny_meskie/p:Geox.htm.

Modny mężczyzna
Autor: Digel
Źródło: Digel
Biznesowa moda męska jest dość nudna. Bez względu na liczbę wiosen człowieka na najwyższym stanowisku, jego aparycja nie może pozostawiać nic do życzenia. I w żadnym razie nie chodzi tutaj jedynie o to, by fraki były najwyższego gatunku. Fachowcy od dobrego wizerunku uświadamiają, że dodatki do strojów mogą wzbudzić zaufanie wśród interlokutorów bądź przeciwnie, kompletnie podkopać autorytet danego biznesmena. A kompozycją, która ponoć potrafi uczynić cuda jest połączenie niebieskiej koszuli z czerwonym krawatem.