kapcie

Wkrótce nadejdzie letnia pora, zatem najwyższy czas zrobić porządek w szafce na buty i nabyć nowe pary klapek i innych bucików na upały

W naszym mieszkaniu w większości przypadków gromadzimy szereg przedmiotów, których właściwie już nie potrzebujemy. Wyżej wspomniana uwaga odnosi się również do par obuwia, które zalegają półki mieszkalnych szafek, a nawet strychy czy pomieszczenia techniczne. Wiosna do idealna pora roku na gruntowne porządki, które możemy zacząć to sortowania naszych czółenek. Najprawdopodobniej część z nich możemy już wyrzucić, a wtedy o wiele łatwiej będzie znaleźć odpowiednią na daną okazję parę butów.

sandały
Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Sandały, jak na przykład sandały – ciekawa strona – bartek, są najbardziej ochoczo wkładanym obuwiem na lato. I nic w tym zaskakującego, bo w tego typu bucikach noga się nie poci. Te buty jesteśmy w stanie kupić w wersji dla pań, dla panów i berbeciów. Na rynku są również dostępne wersje typowo sportowe i te wyprodukowane na specjalne okazje. Błyszczące sandały (więcej i więcej) na szpilce można włożyć nawet zimą, np. na bal sylwestrowy.

Podobne wymagania stawiane są powszednim klapkom. Zresztą nie w każdej sytuacji klapki muszą prezentować się pospolicie. Te bardziej eleganckie bądź dziwaczne pary bywają przedmiotem poszukiwań prowadzonych przez modnisie. Wielbicielki najnowszych trendów, aby nie pozostawać w tyle, przerzucają żurnale z różnokolorowymi zdjęciami. A komu bardziej zależy na dobrym samopoczuciu niż na eleganckim wyglądzie, kupi klapki zdrowotne. Nawet jeśli nie będą wkładane na codzienne spacery do sklepu, to z pewnością można je nosić w mieszkalnym zaciszu.

sandały
Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei obuwie domowe powinno spełniać inne kryteria. Na wiosnę warto zainwestować pieniądze w parę nowych pantofli. Po zimie wybrane z nich mogą nie wyglądać zbyt dobrze. Może nie wszyscy zwracają swoją uwagę na ten rodzaj obuwia i w jednej parze chodzą po mieszkaniu dopóty, dopóki jest to możliwe. Tymczasem po powrocie z biura włożenie wygodnych trzewiczków powinno przynosić sporą ulgę, a ich wygląd nie powinien w żadnym wypadku narażać na szwank dobrego imienia gospodyni.

Odrębną sprawą jest zapytanie, czy wypada ubierać gości w kapcie i jakie kapcie dziecięce wybrać dla najmłodszych. . Jeżeli odpowiemy twierdząco, to musimy dodatkowo kupić kilka par pantofelków i to w różnych rozmiarach. Jak uzasadniają niektórzy, takie postępowanie jest mało higieniczne i może wprowadzić naszych sąsiadów w zakłopotanie zwłaszcza wtedy, gdy wśród oferowanych par nie znajdują dla siebie odpowiedniego rozmiaru. Z kolei inni nie zapominają o zwrocie puścić kogoś w skarpetkach i pragnęliby, żeby goście nie mieli niemile widzianych skojarzeń. W takiej sytuacji znawcy przeszłości i polskiej frazeologii na wszelki wypadek będą przechowywali w szafce dodatkowe pary pantofli. Więcej informacji: link