Najodpowiedniejsze maści na każdą porę roku.

Jako, że są kosmetyki uniwersalne, czyli takie których używają wszyscy, przeprowadzimy dzisiaj mały przegląd przez te najbardziej lubiane. Jak nie trudno się domyślić chodzi o krem do rąk jak również krem do twarzy. Wahania temperatur, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, a do tego wiatr i ziąb, czy też działania promieni słonecznych – o zbliżającej się zimie czy lecie w pierwszej kolejności przypominają nam ręce oraz buzia.

Pod wpływem wypunktowanych wyżej składników skóra staje się przesuszona i matowa. Bez trafniej pielęgnacji podrażniona skóra zaczyna pękać, aż zaczerwienieniom asystują drobne ranki.

kosmetyki

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku kremu do twarzy – jak zwykle, zakup uzależniony jest od wartości produktu, a ta jak wiadomo jest niezwykle różna. Krem doskonale nawilżający Aquasource Biotherm to krem-żel do cery normalnej jak również mieszanej, który zawiera wyjątkowe połączenie wody komórkowej, czystego Planktonu Termalnego i Mannozy w celu głębokiego nawilżenia wielu warstw komórkowych skóry. Jego koszt to 169 zł. Kolejny nawilżające kremy do twarzy to trochę tańsze (99 zł) kremy do twarzy skutecznie nawilżające na dzień Dr Irena Eris. Ich nietradycyjny kompleks 24H Hydro Term Complex prawdziwie nawilża skórę na poziomie komórkowym a także tworzy działającą hydro-aktywną, czułą powłokę zabezpieczającą przed wysuszeniem. Następnym , godnym uwagi nawilżającym kremem to A THERAPY – krem skutecznie nawilżający z czynnym hydro kompleksem i dodatkowo kwasem hialuronowym. Jest dostatni w składniki nawilżające i ochrania przed przesuszeniem i także likwiduje nieprzyjemne wrażenie ściągnięcia skóry, przywracając jej elastyczność (23 zł/50 ml).

Przechodząc do wyrobów do rąk należałoby wspomnieć o tego rodzaju kremach jak: Ochronny krem do rąk Oillan, który wydaje się wzorowym rozwiązaniem dla właścicieli skóry delikatnej bądź łuszczącej się. Krem zawiera intensywnie nawilżający wyciąg z alg antarktycznych i także ochronny i wygładzający olej parafinowy. Cena: 5,90 zł/50 ml, również z linii AA esencja do rąk ubogacony natłuszczającym masłem shea, uśmierzającą allantoiną a także służącymi paznokciom biotyną jak również witaminą E. Opłata ok. 10 zł/100 ml. Czytaj więcej: więcej.

W podobny sposób krem do twarzy jaki i krem do rąk powinien być prawidłowo dobrany do naszej skóry. Jeśli dostrzeżesz, że z Twoją skórą dzieją się wątpliwe rzeczy, powinno się natychmiast odstawić kosmetyk a także skontaktować się z doktorem .